Шкарлет назвав формат навчання в школах з 1 вересня

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у ефірі національного телемарафону розповів, що наразі проводиться активна робота задля повернення до офлайн-навчання у 2022/23 навчальному році, проте безпека всіх учасників освітнього процесу залишається першочерговою складовою.

З 1 вересня діти в Україні мають піти навчатись у школи офлайн. Це стосується тих учнів, які не мешкають у зоні бойових дій. Ті школи, в яких немає укриття або не вистачає для всіх місця, працюватимуть за змінами.

— В умовах воєнного часу ми запроваджуємо очний освітній процес у приміщеннях навчальних закладів виключно за погодженням із органами влади. У разі наявності небезпеки заклад впроваджує дистанційний чи змішаний формат навчання. Якщо у укритті не вистачає місць на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендації щодо поділу навчання на кілька змін, – повідомив Сергій Шкарлет.

Також зараз МОН розглядає варіант, в рамках якого деякі дисципліни викладатимуться в офлайн-форматі, а низка інших – онлайн.

— Ми маємо забезпечити паспорт безпеки кожного закладу. Покажчики руху у сховищі, план евакуації, розрахунковий час заходу у бомбосховищі. Кожен з батьків буде проінформований про умови безпеки навчання дітей. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб освітній процес розпочався за максимально комфортних умов, — зазначив Сергій Шкарлет.

Чи можуть батьки самі  обрати для своєї дитини формат навчання, онлайн чи офлайн?

— Якщо батьки побоюються очного навчання, то вони можуть обрати будь-яку форму навчання для своєї дитини: дистанційну, індивідуальну чи екстернат, — наголосив міністр освіти та науки. Щоб уроки проводились переважно в офлайн-режимі, навчальні заклади мають відповідати необхідним вимогам.

Чи зможуть вчителі далі проводити офлайн, знаходячись за кордоном?

 • Все залежить від рішення місцевих органів. Якщо регіон прийме рішення щодо навчання в офлайн форматі, то вчителі мусять повернутися І навпаки, якщо регіон небезпечний, то можуть викладати онлайн і отримувати зарплату. В разі відсутності технічних умов для роботи, то буде оголошено простій.

Скільки зруйновано освітніх закладів? Чи буде відновлення?

 • Понад 2 тисячі пошкоджено, 215 зруйновано. Є план відновлення по школах.

Як ситуація з шкільними автобусами?

 • На жаль, велика кількість автобусів пошкоджено. Велика потреба становить 3 133 одиниці. Разом з міжнародними колегами долучаємося до вирішення цієї проблеми.

Як бути з тіє категорією, яка потрапила під тимчасову окупацю?

 • 1180 шкіл потрапили під окупацію. На жаль реального вплива ми на ці території не маємо, але в дистанційному форматі ми забезпечимо їх інформаційно. Освітній процес не зупиняється.

Російські письменники і поети чи будуть вилучені з програм?

 • Питання актуальне і чутливе. Рішення буде ухвалене найближчим чином і процес буде відбуватися зі змінами у програмі.

Зараз у школах проводяться заходи щодо посилення безпеки, а саме:

 • фахівці ДСНС перевіряють навчальні заклади та прилеглі до них території на наявність вибухонебезпечних предметів;
 • у школах повинні діяти системи оповіщення, і особливо звертається увага на доступність оповіщення для дітей з порушеннями зору та слуху;
 • до початку навчального року у кожному навчальному закладі мають бути визначені та позначені шляхи евакуації;
 • у кожному навчальному закладі має бути укриття для всіх учнів та педагогів;
 • у школах створюються запаси води та медикаментів;
 • проводяться тренування з дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.

Раніше повідомлялося, що під час повітряних тривог уроки перериватимуть і надалі по можливості продовжувати їх у укриттях.

Джерело

1,640 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.