Первомайців попереджають, що в них автоматично змінився постачальник газу

Керівник управління соціального захисту населення Ольга Колісніченко повідомила, що з 1 травня побутових споживачів ТОВ “Миколаївгаз збут” було автоматично переведено до “постачальника останньої надії” (ПОН).

Про це стало відомо 28 червня 2022 року  провів пад час апаратної наради міського голови Олега Демченка з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради. Під час засідання обговорили нагальні питання з забезпечення життєдіяльності громади та її мешканців.

Згідно рішення Кабінету Міністрів України постачання газу виконує ГПК “Нафтогаз України”. У зв`язку з військовими діями на території країни, 8 облгазів не мають можливості закупити газ для обслуговування населення. Зараз здійснюються усі можливі дії для їх подальшого функціонування , поки це відбувається населення має отримувати відповідні послуги.

Тому нарахування пільг та субсидій буде проведено на нові особові рахунки автоматично

Що відомо.

Майже 9 мільйонам домогосподарств, які були клієнтами газзбутів (більшості в Україні, але не усіх!), не потрібно поспішати з оплатою за спожитий у червні газ. Таким споживачам потрібно дочекатися платіжок від нового постачальника.

Із 1 травня всі домогосподарства, які до цього купували газ не у НАК «Нафтогаз України», а в облгаззбутів, які працюють під брендом «Твій Газзбут», пов’язаній з Дмитром Фірташем, були автоматично переведені до так званого постачальника «останньої надії» (ПОН). Його функції виконує Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» – дочка НАК « Нафтогаз України».

Але споживачів ніхто про це не повідомив, тому більшість домогосподарств заплатила за травень попередньому постачальнику (облгаззбуту). Отже, гроші пішли не туди, а тому, скоріш за все, людям скоро почнуть надходити повідомлення від «Нафтогазу» про борги. Доведеться також поборотися за те, щоб облгаззбути повернули гроші споживачам. Про те, як це зробити, – йтиметься далі.

З огляду на те, що «Нафтогаз» затримує платіжки, споживачі стурбовані можливим зростанням ціни газу, адже подібні історії вже траплялися. «Главком» писав про те, як переведені (восени 2021 року) до ГК «Нафтогаз» споживачі отримували платіжки вдвічі вищі порівняно з рештою українців. Були навіть випадки втручання колекторських служб у цю ситуацію. Але під час війни уряд обіцяє українцям незмінний тариф попри різке зростання вартості енергоносіїв на європейських газових біржах.

В газопостачальній компанії «Нафтогаз» також запевняють, що «нові клієнти будуть отримувати послуги за однією з найвигідніших цін на ринку — 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування). З 1 травня 2022 року до реєстру клієнтів ГК «Нафтогаз України» включено 8,8 млн українських домогосподарств», які отримували газ від 17 постачальників під брендом «Твій Газзбут» і ТОВ «Одесагаз – Постачання» та робили оплати через сайт 104.ua. Тепер споживачі мають отримати рахунки за травень від ГК «Нафтогаз України», але й досі їх немає.

Постачальна компанія «Нафтогаз» розмістила на своєму сайті рекомендації новим клієнтам, як отримати та сплатити рахунок за спожитий у травні газ:

в особистому кабінеті на my.gas.ua (номер особового рахунку можна отримати на сайті, в чатботі або у контакт-центрі);

у чатботі Gasuа у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;

«Укрпоштою» після 20-го числа поточного місяця, лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.
За даними ГК «Нафтогаз», платіжки формуються щомісяця 10–15 числа. Сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає оператор газорозподільчих мереж (ГРМ, тобто облгаз). При оплаті до 30 червня нараховується знижка 1%.

Затримку з платіжками «Нафтогаз України» пояснює тим, що компанія «не володіла інформацією про припинення газопостачання майже 9 млн українських домогосподарств й отримала цю інформацію після 10 червня 2022 року, тобто вже під час формування рахунків за спожитий газ у попередньому періоді. Рішення про підключення до реєстру нових клієнтів «Нафтогазу» ухвалив Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ)», – повідомили  у «Нафтогазі».

5,584 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.