Свято зі сльозами на очах

19 червня 2003 року Верховною Радою України був прийнятий закон «Про фермерське господарство», саме тому президент Зеленський у 2020 році впровадив 19 червня День фермера.

Виходячи з такого критерію визначення дати професійного свята, насправді віншування українського фермерства мало би відбуватися 20 грудня. Тому що перший закон про фермерство був прийнятий в Україні 20 грудня 1991 року.

Але в Офісі президента, коли драйвером економічного розвитку України вже остаточно було визначено політичну рекламу і піар, так глибоко не копали. Та й напередодні неконституційних місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, які ставили чорний хрест на українському селі, треба було хоч якось заморочувати людям голови.

Крім усього іншого слід зазначити, що фермерські закони, як і багато інших українських законів, приймалися «незалежними» українськими можновладцями чітко одразу після прийняття аналогічних законів у Росії.

В РФ перший закон про фермерство прийняли в кінці 1990-го – в Україні 20 грудня 1991-го. Кабмін України тоді на цілий рік затягнув «творче опрацювання» російського зразка. Навіть спеціальну Постанову з цього приводу приймав у серпні 1990-го, і тільки після того вніс фермерський законопроект до Верховноі Ради.

Зате в 2003-у вже не зволікали: в РФ нову редакцію закону про фермерство затвердили в кінці травня 2003-го, в Україні вже через три неділі, 19 червня.

Цей «ліричний відступ» лишній раз показує, ким насправді є наші «реформатори».

А тепер власне про «фермерську реформу».

Вона з тріском провалилася, тому що здійснювали її не з метою якомога розумнішого реформування колгоспно-радгоспної системи сільського господарства, а з тими ж шкурними політичними й корупційними цілями, що і всі інші реформи.

Звичну для селянства колективну форму господарювання, замість того щоб грамотно трансформувати у ринкові корпоративні форми із збереженням усіх майнових прав та інтересів селян, знищили, створені за десятиліття тяжким селянським трудом земельно-майнові комплекси порвали на шматочки і прирекли на руїну.

Злодії при законі, тобто політики й чиновники, перетворили «фермеризацію» на ще одну політичну і фінансову кормушку для себе, в прямому і переносному змісті витиснули з теми фермерства все, що могли. Відсотків дев’яносто реальних фермерів давно розорилися, ті хто ще існує перебувають у хронічно кризовому стані, багато з тих ФГ, які так називаються, насправді не є такими по суті.

Оце вам об‘єктивно про фермерство до цього облудного свята – Дня фермера.

Грабіж селян і знищення села продовжується.

Детальний аналіз цієї теми буде окремо.

Аркадій Корнацький, юрист, політик, народний депутат України.

2,028 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.