До Первомайського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшли листи-повідомлення RASFF (системи швидкого оповіщення) про небезпечні продукти:
Від 31 березня 2022 року № 2022.1822-fup 3 “Виявлено несанкціоновану речовину етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, що експортувалося з Франції (виробник: Mars Wrigley Confectionery France) до України (отримувач: ТОВ «Торгова фірма «РУДЬ», Київська область, 08122).
Довідково
Етиленоксид (окис етилену) – органічна, хімічна речовина, отрута для теплокровних тварин і людини, має канцерогенну, мутагенну, подразнюючу і наркотичну дію. Використовується для стеризизації медичного приладдя, зменшення забруднення прянощів та виробництва інших хімікатів.
Несанкціоноване використання бамбука в меламінових лотках
Повідомлення системи RASFF від 01.04.2022 р. №2022.1640-fup 6 стосовно виявлення несанкціонованого використання бамбука в меламінових лотках, що експортувалися з Польщі (виробник: Idanna Aps, Denmark; постачальник: JYSK Sp. Z o.o., Poland), до України (роздрібний продавець: магазини JYSK).
Довідково: Бамбук не дозволений для використання як добавка до пластикових матеріалів, що контактують з харчовими продуктами (даний тип продукції не відповідає стандартам Європейського Союзу).
Меламіновий посуд виробляється з меламінформальдегідної смоли. Основні властивості матеріалу – легкість і ударостійкість. Встановлено, що при виробництві меламінформальдегідної смоли лише 0,002% шкідливих сполук може перейти на продукти.
Управління з нагляду за продуктами і медикаментами США (FDA) провело дослідження і з’ясувало, що щоденне допустиме споживання меламіну становить 0,063 мг на 1 кг ваги. При цьому кількість шкідливих сполук, які можуть виділятися посудом, становить в 250 разів менше токсичного рівня. Для того, щоб розпочався процес міграції меламіну в продукти, температура посуду повинна бути більше 70°C, тому рекомендовано мити такий посуд водою з температурою нижче 70°С, не використовувати його для підігріву їжі в мікрохвильовій печі або духовці. Збільшенню міграції шкідливих речовин сприяє не тільки висока температура, але й продукти з високою кислотністю: оцет, томатний і апельсиновий сік, кисломолочні продукти (йдеться про тривалий контакт таких продуктів з меламіновим посудом).
Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган Первомайське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8в за телефоном (05161) 7 – 53 – 58, або на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net.
Первомайська районна військова адміністрація
2,505 total views, 3 views today