Дефіцит солі. Яка ситуація у крамницях міста

Сіль, сірники і гречка – трійця продуктів, яка користується ключовим попитом  в разі найменшого побоювання українцями економічної кризи.

Ця тяга до запасливості вже навіть почала отримувати певну дозу критики. Але, зрештою, виправдалася. На привеликий жаль.

Важко зараз оцінити стратегічну важливість у побуті сірників. Їх можуть ефективно замінити різнорідні запальнички, а газові плити обладнані електропідпалом. Гречка, попри негаразди, на полицях є, але крупа за такою ціною перестала бути продуктом першої необхідності.

А от запаси солі на сьогодні отримали виняткове значення. Через бойові дії та обстріли зупинило роботу найбільше в Європі підприємство з солевидобутку – ДП “Артемсіль”.

Віктор Юрін

Очільник підприємства Віктор Юрін повідомив, що підприємство зупинило роботу ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.

Однак офіційно про дефіцит солі заговорили лише останні кілька днів. Само собою, це викликало ажіотаж серед споживачів. Однак вже на цей час придбати хоч якісь запаси продукту у Первомайську стало неможливим.

Візит до кількох крамниць міста показав – сіль відсутня. В популярних серед багатьох первомайців, так званих, “соціальних” магазинах в центрі і на Фрегаті сіль закінчилась. Остання ціна була 21 грн за кілограмову пачку.

В мережі АТБ вже давно немає цього продукту державного виробництва. Як тут вдалося дізнатися, був підвіз польської продукції, в незначній кількості. Його одразу розібрали покупці. Ціна була близько 20 грн, але за пачку 750 грамів. Наразі солі немає.

(До речі, порожня і полиця з содою. Щодо неї також прогнози невтішні, оскільки  основною сировиною для продукції содової промисловості є кухонна сіль, крейда і вапняки.В Україні содова промисловість зосереджена на Донбасі ).

Невелику кількість солі морського походження вдалося знайти у магазині “Копійка”. Коло цієї полиці стояли покупці, розмірковуючи, чи є це продукт аналогом звичного і чи варто його придбати. Ціна порівняно кусюча – майже 30 грн за 750 грамів. Сумніви розвіяла одна з відвідувачок. Жінка розповіла, що в одному з дрібних магазинів забрала останню пачку солі, яку оцінили в 50 гривень. Тож взяла собі іще пачку морської.

Наразі провести “продуктову ревізію” у багатьох крамницях міста складно. Знову ж таки, через дефіцит та вартість пального.

Та мабуть і ця вибірка доволі показова. Запаси солі обмежені і скоро розтануть. Хто готувався заздалегідь – оцінить свої старання. Всім іншим доведеться платити більше за імпортну продукцію. Адже, ні замінити сіль, ні відмовитися від неї – не можна.

Володимир Кривошапко, для ПервомайськІнфо.

4,892 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.