Місто Южноукраїнськ хоче перейменуватися на Південноукраїнськ

На Миколаївщині перейменують 14 назв вулиць населених пунктів Южноукраїнської міської територіальної громади та місто Южноукраїнськ.

Про це йдеться на сайті міської ради.

«За результатами обговорення комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів тощо на території Южноукраїнської міської територіальної громад одноголосно вирішено необхідність перейменування міста Южноукраїнська. Адже відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» назва міста не відповідає нормам правопису та стандартам державної мови», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до листа Інституту української мови Національної академії наук України, нормативна форма власної назви міста Южноукраїнськ є Південноукраїнськ.

Крім того, комісія вирішила перейменувати 14 вулиць громади, а також визначили 7 вулиць, які потребують більш детального вивчення щодо їх перейменування.

Зокрема, в підлягають перейменуванню вулиці Дружби Народів, Маяковського, Пугачова, Маяковського, Лермонтова, Поспєлова та низка інших.

Зазначається, що після перейменування вулиць та зміни назви міста Южноукраїнська мешканці територіальної громади не матимуть жодних фінансових витрат, адже замінювати документи на майно чи землю, а також оновлювати прописку не потрібно.

За власною ініціативою або у разі потреби (купівлі-продажу, дарування тощо) власник майна, стосовно якого відбулися зміни в назві вулиці, має право звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Під час продажу або іншого відчуження нерухомого майна, ці документи будуть замінюватися за загальною процедурою.

Не передбачено обов’язку і щодо оновлення відомостей про проживання. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання, тобто чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати «штамп» у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці.  Перереєстрація місця проживання особи може відбутися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникне потреба.

Документи потрібно буде замінити лише підприємцям. В разі перейменування вулиць, виникає необхідність змін у найменуванні чи відомості про місцезнаходження юридичної особи шляхом внесення відповідних змін до її установчих документів та змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.

При цьому суб’єкти підприємницької діяльності зможуть змінити дані про назву вулиці і в загальному порядку при внесенні ними чергових змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу учасників (засновників, власників), структури управління, розміру статутного фонду, зміни видів економічної діяльності тощо.

Щоправда, певних додаткових витрат можуть зазнати ті юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають бланки і штампи зі старими назвами.

Про отримання субсидії мешканцям також не варто хвилюватися. Про зміну назви вулиці повідомляються всі державні органи, соціальні служби тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідності до нових назв, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі та нові назви. Тому зміна найменування вулиці не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

4,284 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.