Поезія Миколи Савки, мешканця Баштанки, що на Миколаївщині, – сувора, правдива, без прикрас і зайвого пафосу. Але саме такі рядки, що вишикувалися, ніби для бою з ворогом, додають сил, віри в перемогу, віри в невідворотність покарання воєнних злочинців.
Нинішня війна, що занурила українців у вир лиха, руйнувань і смертей, викликає у наших співвітчизників цілий безмір справедливих людських емоцій. Ненависть, гнів, презирство по відношенню до російських агресорів!
В той же час, десятикратно збільшене почуття любові до нашої багатостраждальної Батьківщини, до всього нашого, рідного, українського!
Дивним чином влаштована людська психіка. Багато творчих людей з початку війни не можуть повернутися в стан творчості, щоб дати волю своїм почуттям і вихід новим творам. Але є й митці, які впоралися з тим шоковим станом, в котрий занурила нас війна, і своєю творчістю допомагають іншим людям побороти зневіру, знайти сили для опору і боротьби з окупантами.
Микола Савка один з таких поетів! Його вірші тримають стрій, їх звучання змушує зібрати волю в кулак і боротися за майбутнє наших діточок, за долю нашої країни!
Микола Савка майже за три місяці війни написав біля семи десятків віршів. Це твори не схожі на ті, що з’являлися у нього раніше, у мирний час. Ті були милі, ніжні, романтичні… Спочатку він не виставляв свої роботи, бо має власні принципи і вимоги до творчості.
Пан Микола пояснює: “Вірш повинен бути віршем, а не набором слів, які іноді співпадають в риму. Є певні правила написання вірша, розміри, як то ямб, хорей, анапест, тощо… Та й не задумувався я над цим, поки донька не змусила виставити вірш на УПП (Український Портал Поезії), з того часу постійно публікую свої твори.”
А про війну пан Микола пише тому що “… так болить давно, бо це моя країна, мій дім і мені болить разом з усіма… Але закриватися в собі не можна і носити в собі все, що наболіло теж не можна, бо можна збожеволіти, але й відкривати все теж не варто! Дякую за спілкування! І дай Бог, якомога швидшого миру і в ваш, і в мій дім, і в наш спільний дім Україну!”
Пропонуємо Вашій Увазі ті вірші Миколи Савки, які він відкрив для своїх читачів, і сподіваємося, що кількість його шанувальників на Первомайщині теж буде зростати!
ЧИ ТО ЩЕ ДЕНЬ…
Чи то ще день, чи то вже ніч,
В підвалах час змінився.
Бетон розбитий навсебіч,
Мій Боже, світ втомився.
Навколо горе, біль і страх,
І кров змішалась з потом.
Моє життя в твоїх руках,
Не дай піти “двохсотим”.
Та зараз не до молитов,
Сюди летять снаряди.
Армагедон в наш дім прийшов,
Амбіції заради.
Дай сили вистоять в бою,
І віри, задля духу.
Бороним землю ми свою,
Почуй нас і послухай.
А наша воля, то життя,
Лунають в церкві дзвони.
Не лічим ми своїх звитяг,
Бо діточок бороним.
Чи то ще день, чи то вже ніч,
Все димом затягнуло.
Постійно з смертю віч-на-віч,
Майбутнє щоб в нас було.
Щоб не втрачали діти Мам,
Не знали болю й горя.
Життя, щоб посміхалось нам,
Всі рідні були поряд.
Микола Савка. 20.05.2022р
ГНІЗДЯТЬСЯ БІЛІ ЛЕБЕДІ
Летіли білі лебеді,
Тікали від війни.
Не знали і не відали,
Куди летять вони.
Голодні, сильно зморені,
Летіли в далечінь.
Під ними край роззорений,
Що вкрила чорна тінь.
Вже крила не витримують,
І сил давно нема.
А вибухи десь гримають,
І дим немов туман.
Здолали втома з голодом,
Всім треба до землі.
А звідти віє холодом,
І лиси ходять злі.
Травою підкріпилися,
Запили із калюж.
Від зла гуртом відбилися,
Тікає лис чимдуж.
Пусте, що всі заморені,
У єдності живем.
Відродим все роззорене,
І дух наш збережем.
Гніздяться білі лебеді,
Де бив залізний град.
Гніздяться в тихих заводях,
Чекають лебедят!
Микола Савка. Баштанка. 15.05.2022р
З поетом спілкувалася Наталія Терещенко
5,542 total views, 3 views today