Первомайські конвалії та їхні секрети

Травень. Конвалії цвітуть!  Білі двіночки, з тонким вишуканим ароматом. Їх хочеться неодмінно зібрати цілий букет і насолоджуватися спогляданням цього тендітного творіння природи!

Такі вони, тендітні, білосніжні, так щедро випромінюють аромат, що здається, ніби повітря стає прозорішим, духмянішим! Ніби ці сріблясті дзвіночки знають якісь таємниці зрілої дівчини-весни, мрійниці і чарівниці!

Конвалії. Фото Нємченко В.

Конвалії. Фото Нємченко В.

Дуже люблю конвалії! Це мій спогад дитинства, запах рідного майського саду. Конвалії в нашому обійсті, що по вулиці Громовій, росли просто на подвір’ї біля криниці. Розквітали, як раз до мого дня народження і до маминого: 29 квітня і 1 травня. Стелилися срібно-білим килимом! Тож завжди, прокидаючись, я бачила на підвіконні букетик щойно зірваних конвалій у вазочці з холодною водою з криниці.

А ви любите конвалії? Впевнена, що любите, бо як їх можна не любити?!

Є чимало легенд, оповідей і міфів про конвалію. Деякі з них  сповнені печалі. В одних – йдеться про те, що виросла ця квітка зі сліз Діви Марії, яка оплакувала розп’ятого Христа.  В Україні існує легенда, що конвалія виростає там, куди впадуть сльози дівчини, яка чекає свого судженого чи брата з далекого бойового походу. Це трохи засмучує, бо хочеться легенди світлої, обнадійливої. І вона таки існує!

У деяких регіонах України запевняють, що м’який аромат конвалієвих дзвіночків виманює солов’я і веде його до нареченої. В інших, що конвалії – це сріблястий щасливий сміх русалки Мавки, розкиданий перлинами в лісі.

Є багато інших чудових легенд та мітів, складених народами світу про срібну квітку.  Але найбільш романтичним мені видається повір’я, яке існує в Голландії! Вважається, що наречені повинні посадити конвалії у своєму саду, щоб їх любов не згасала і відроджувалася кожної весни знову!

Дуже гарно звучить також французька легенда, в якій конвалія уособлює символ любові. Якщо юнак подарує букетик конвалій дівчині, і вона прикріпить його до своєї зачіски чи сукні, це буде означати її згоду вийти за нього заміж. У Франції всі так люблять конвалії, що 1 травня присвячують їм спеціальний свято. Ця традиція походить з часів Карла IX. У цей день люди дарують гілочку дзвіночків один одному.

Утім, будь-яка легенда про квітку конвалію оповідає про чистоту душі, помислів, справедливості, любові і вірності.

Крім зовнішньої краси і чудового аромату, конвалія – джерело цілющих речовин!!!

Конвалії мають у своєму складі речовини, що діють на серце, завдяки чому стабілізується серцевий ритм, також препарати з цієї рослини розширюють  судини,  тому їх застосовують при гіпертонії. З їхньою допомогою поліпшуються процеси кровообігу, виводяться з організму токсини і зайва рідина. Ліки з цієї чудової рослини застосовують як заспокійливе і снодійне, а також  для лікування епілепсії, щитовидної залози, при головних болях і багатьох інших патологіях.

Місяць травень – апофеоз цвітіння конвалій

День Богині Май– 1 травня! У римській і грецькій міфології Майя – богиня весни. Від її імені походить назва місяця в римському календарі.

Палеолітична і неолітична Богиня Майя (слов. Сева, Лада) –  творить життя з самої себе. Богиня весни, садів, плодів, дощів,  сонячних променів, зелені, квітів, покровителька родючої землі у трипільців, римлян, еллінів.

Майя – Давньослов’янська Богиня рослинності, яка вкриває землю зеленотрав’ям, “замаює” дерева першими зеленими листочками. Не випадково, слово «май» в українському словнику тлумачиться як «клечання», «зелень». А «май» у назві нашого міста  є символічним оберегом нашої  щедрої, квітучої Первомайщини!

Вітаю з цвітінням травневих конвалій! В Первомайську вони особливо розкішні, гарні, запашні, бо пов’язані з нашим прекрасним південним містом,  містом весни: ПЕРВОМАЙСЬКІ  конвалії!

Наталія Терещенко

1,745 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.