Народна майстриня Жанна Семененко святкує ювілей

Сьогодні в Первомайському краєзнавчому музеї  вітали-віншували Жанну Семенівну Семененко: народну майстриню, поетесу, журналістку, педагога. Вітали з уродинами, з ювілеєм, з  мудрою датою: 75-річчям.

Це був незвичайний формат зустрічі, тому що сама Жанна Семенівна – людина-креатор, і привітати її прийшли люди творчі: журналісти, поети, вишивальниці, краєзнавці, рідні й близькі. Тож варто було послухати ці щирі вітання, сповнені  глибокої вдячності, захоплення, поваги, а часом – і доброго українського гумору!  Вітання, які, швидше, нагадували сповідь, бо йшли з глибин душі, від  серця до серця.

Зуміла Жанна Семенівна пробудити у кожного, хто торкався її творчого доробку,  ті чудові паростки щирого українства, патріотичного чуття, яке ми часто називаємо генокодом нації. Адже  пані Жанна – відома в Україні народна майстриня-вишивальниця. Вона відтворює візерунки рушників  минулих століть, досліджує традиційну вишивку Побужжя-Посинюшя, вчить своєму художньому ремеслу чарівних первомайчанок!

Але ж  надворі – весна 2022, в Україні – війна з клятою ордою нелюдів, російських агресорів.  Звісно ж, це наклало відбиток на сценарій свята, на настрої. Про інший  формат мріяла Жанна Семенівна: уявляла собі, як  її  дівчата, донечка,  онука, учениці, будуть демонструвати присутнім моделі суконь і сорочок, вишитих її руками в стилі автентичної орнаментики регіону! Але – на жаль, не на часі,  – каже майстриня. Тож прозвучали пісні про наших захисників, про рани України. Так прозвучали, що  сльози бриніли на очах у присутніх!

Ось таке свято: переплелися вдячність і радість, сльози і сум. Але не було зневіри, був оптимізм і віра в перемогу!

В такі моменти оскаженілою дикістю видається те, що якісь створіння десь в оркостані “проголосили” українців “фейковою” нацією! Фейкова нація – це та, яка не бачила української вишивки, не чула української пісні, не знає української душі! Та, яка вкрала в українців назву, привласнила собі її древню історію!

Жанно Семенівно, люба наша майстрине!  Многая літа, благая літа, мирная літа Вам! Втілення Ваших прекрасних планів і задумів. Тому що такі, як Ви – то є наш золотий фонд України,  вони бережуть нашу автентику!  Це дух українства, який є непереможним.

Наталія Терещенко,  голова художньої ради  АртХабу Вінграновський

 

2,683 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.