Глава держави  вручив ордени «Золота Зірка» шістьом Героям України, один – нагороджений посмертно.

Шість орденів «Золота Зірка» вручені героїчним українським  військовим, та один – родині військового, який був удостоєний цього звання посмертно.

Орден «Золота Зірка» з рук Президента одержали рідні заступника командира мотопіхотного батальйону 72-ї окремої механізованої бригади капітана Андрія Норова.

На початку війни він спланував та організував оборону Київської ГЕС. У березні завдяки його вмілим діям було завдано суттєвих уражень підрозділам противника на Київщині та зупинено його просування.

У ніч на 12 березня 2022 року для недопущення прориву та з метою зміцнення оборони підрозділів 72-ї окремої механізованої бригади було направлено посилений взвод мотопіхотного батальйону на чолі із Андрієм Норовим. Просування противника було зупинено, що змусило ворога застосувати РСЗВ «Град». Унаслідок цього підрозділ зазнав санітарних втрат. 13 березня під час евакуації потерпілих противник здійснив обстріл. Андрій Норов дістав поранення, несумісні з життям.

Найвищі нагороди отримали майстер-сержант Сухопутних військ Павло Білоус та старший сержант Олександр Ключка, які відзначилися наприкінці березня в Київській області під час бою з колоною бронетанкової техніки противника. Завдяки їхнім діям були знищені танки, БМД та БМП ворога.

Серед відзначених – молодший лейтенант Ігор Дикун. 23 березня під час бою в районі міста Ірпеня він, виконуючи обов’язки заступника командира зведеної роти, зазнав вогнепального поранення. Попри це продовжував бій, особисто знищив десять піхотинців, одну БМД та одну БМП противника.

Полковник Сухопутних військ Роман Мамавко після поранення командира прийняв керівництво бригадою та протягом двох місяців повномасштабної агресії Росії відмінно керує її підрозділами.

Також був відзначений полковник Сухопутних військ Павло Федосенко. Як командир 92-ї окремої механізованої бригади з початком російської агресії організував та успішно веде оборону міста Харкова.

Підполковник Олександр Яковенко був нагороджений за те, що підрозділи окремого штурмового батальйону під його командуванням з початком повномасштабної збройної агресії Росії проти України під час бойових дій у Донецькій області успішно знищували особовий склад, бронетехніку та автомобілі, завдали втрат ворожим підрозділам.

Вручення нагород відбулося 6 травня 2022 року

Джерело

 

1,501 total views, 4 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.