Продати “єСмартфон” від Зеленського українці не зможуть

Заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб розказав в інтерв’ю, як міністерство планує видавати  смартфони людям старшим 60 років.

В Україні 8,5 млн людей старше 60 років З них 3,5 млн вакцинувалися. За програмою “єСмартфон”, гаджети планується давати тільки вакцинованим, щоб мотивувати людей робити щеплення.

Строки реалізації програми “єСмартфон” :

  • Квітень — початок збору заявок
  • Літо — роздача перших смартфонів.
  • Весь проєкт — до трьох років.

До кінця 2022 року планується  роздати кілька мільйонів смартфонів.

Як все відбуватиметься?

Найоптимальніший варіант: користувачі приходитимуть за отриманням смартфона  в банк. Там буде надаватися певний пакет послуг: навчання, заміна сімкарти.
Смартфони

Проходять переговори і з Samsung, і з українськими внутрішніми виробниками. Від однієї компанії є пропозиція зробити спецмодель під це замовлення. Ціна смартфона буде в межах 4-5 тисяч грн.

Важливо зробити прив’язку гаджета до конкретного абонента. Хтось захоче, приміром, передати смартфон іншій людині. Але мобільні оператори знайшли спосіб контролю, який гарантуватиме,  щоб власник не зміг передати свій смартфон комусь іншому. Сім-карта буде прив’язана, наприклад, до IMEI телефону і зареєстрована на паспорт. А номер стане відразу фінансовим номером, прив’язаним до паспорта для мінімізації шахрайства.

Мобільні оператори пропонують установку спеціального додатка, що дозволить контролювати незмінність користування пристроєм. Це один з варіантів.

Олексій Вискуб розповів також про інші плани Мінцифри на 2022 рік.

Одним з найбільших проектів стане перепис населення, який не проводився в Україні кілька десятиліть. Крім того, планується зробити доступними літнім людям такі послуги, як е-субсидії. Щоб вони не їхали маршруткою до райцентру, аби її оформити, а робили б це на смартфоні в один клік. Звісно, буде здійснюватися технічна допомога  в користуванні гаджетом.

Це буде зручно не тільки субсидіантам, але й дасть  суттєву економію для держави. Уявіть, якби ми еПідтримку запускали за принципом субсидії. Ми б її рік запускали і витратили кілька мільярдів.

Експерти BRDO підрахували нещодавно (і ця цифра була на слайді в презентації у віцепрем’єра на Дія Summit), що позитивний економічний ефект для держави від цифрових послуг Дія, — 42 млрд грн на рік.

Та ж еПідтримка, яку ми запустили, вона за розміром дотацій — майже субсидія. А на адміністрування субсидії в класичній формі витрачаються мільярди, бо її наданням займаються тисячі людей.

Джерело:

 

6,808 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.