Будьте обережними при відкритті посилань у Facebook!  Попереджає CERT-UA

Про масовий злом через соціальну мережу Facebook попередила українців команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (CERT-UA). Зловмисники надсилають повідомлення, за допомогою яких зламують і крадуть дані. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на CERT-UA.

Як пояснили фахівці, через Facebook приходить повідомлення.  Повідомлення містять посилання, при відкритті якого в мобільному браузері завантажується HTML-сторінка, що містить JavaScript-код.Браузер переходить за URL-адресою з доменом 87yc[.]xyz.

Після цього браузер завантажує і виконує додатковий JavaScript-код, що імітує сторінку авторизації Facebook і відправляє введені призначені для користувача дані зловмисникам.

У разі, якщо ширина екрану перевищує 800 пікселів, посилання відправляє на головну сторінку сайту YouTube. Як припускає CERT-UA, таким чином система відфільтровує не мобільні пристрої.

Експерти також вийшли на доменне ім’я rwi2v[.] eu, яке створено 4 лютого 2022 і пов’язане з email-адресою theone2716@gmail[.] com, з яким, у свою чергу, пов’язані ще 7 подібних доменних імен, створених у листопаді-грудні 2021 року.

Їх використовує невстановлена група осіб, яка називає себе “TeamLucernaRD”, з листопада 2021 року. Мета зловмисників – викрадення аутентифікаційних даних користувачів Facebook.

“Відношення даної активності до атаки на інформаційні ресурси 15.02.2022 не підтверджено. Закликаємо не переходити за підозрілими посиланнями і використовувати мультифакторну аутентифікацію”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні триває DoS-атака на сайт Міністерства оборони України.

Джерело: news.rbc.ua

 

4,981 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.