Після пікету рибаків промисел риби на Олександрівському водосховищі зупинено

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 жовтня, у Миколаївській обласній державній адміністрації відбулася зустріч учасників конфлікту навколо Олександрівського водосховища з представниками обласної влади, повідомляє “Миколаївська правда”.

Головною причиною обурення громадськості став промисловий вилов риби ТОВ «Антіна» з Олександрівського водосховища, що належить Южноукраїнській АЕС.

Після того, як громадські працівники і жителі міста Южноукраїнськ та навколишніх районів області перекрили трасу державного значення Миколаїв-Ульянівка, обласна влада звернули увагу на ситуацію, що виникла і запропонували всім сторонам конфлікту зібратися і виробити рішення проблеми.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На зустрічі були присутні голова облради Вікторія Москаленко і її перший заступник Михайло Соколов, начальник «Миколаїврибоохорони» області Олександр Каража, представники фірми «Антіна» на чолі з екс-нардепом Лідією Котеляк, спостерігачі від громадських організації «Народний контроль», члени громадськості та інніціатівної групи рибалок-аматорів Володимир Бевз, Сергій Підвальний, Олександр Берковський, Микола Леонтюк, Анатолій Кондратевіч, громаду Южноукраїнська представляли екс-мери Євген Квасневський і Андрій Стулін.

Суть проблеми така:

Як стверджують громадські активісти, зареєстрована у Львові ТОВ «Антіна» почала незаконний вилов риби у водосховищі, яке не є водоймою для промислового лову. Цим фірма знищує рибні запаси водоймища, яке є улюбленим і, по суті, єдиним місцем відпочинку городян і любителів риболовлі. Документи отримані фірмою «Антіна» суперечать законодавству. Так само варто відзначити, що у фірми «Антіна» немає узгодження з Южноукраїнською АЕС і згідно «Правил експлуатації Олександрівського водосховища», рибне освоєння об’єкта не передбачене. Але найголовніше, що викликало хвилю обурення рибалок – представники фірми забороняють їм здійснювати любительський лов риби у водосховищі.

Лідія Котеляк, як співзасновник фірми, заявляє, що всі дозвільні документи, ліцензії та узгодження у фірми є, її діяльність абсолютно легальна і законна, і що співробітники фірми не забороняють ловлю риби любителям.
У процесі спілкування не обійшлося і без словесної перепалки і взаємних звинувачень. Пані Колетняк сказала, що на попередній зустрічі з громадськістю половина южноукраїнців була в нетверезому стані, чим викликала обурення громадських працівників. За їх словами люди, що працюють на такому стратегічному об’єкті, як АЕС просто не можуть дозволити собі напиватися.

У підсумку, вислухавши версії сторін, глава облради Вікторія Москаленко прийняла рішення створити комісію, яка проведе перевірку діяльності ТОВ «Антіна» і законність видачі їй дозвільних документів. Взявши до уваги побажання громадськості, сторони домовилися, що фірма припиняє промисловий вилов риби до закінчення перевірки.

10,652 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code