Первомайцям радять, як правильно купатися на Йордана

Всім, хто практикує купання на Водохреща, варто знати: в ополонці можна бути всього кілька секунд.

Як повідомили медики журналістам, після занурення потрібно перевдягнутися у теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль.

А новачкам потрібно потурбуватися, щоб поряд були вже досвідчені у цій справі люди. Перед зануренням треба розім’ятися: поприсідати з 10 разів, побігати або пострибати 5-10 хвилин, радять первомайські медики

– Заходити в ополонку треба поступово. Новачкам не можна бути у воді більше 10 секунд. Після цього потрібно розтерти тіло жорстким рушником, швидко одягнутись і випити склянку гарячого чаю, – зазначають в Первомайській районній лікарні.

Також наголошують, що  короткочасне пірнання здорова людина витримає без жодної для себе шкоди, але якщо організм ослаблений, то за сміливість пірнання у крижану воду доведеться розплачуватися хворобою.

Журналісти також дізнались, що за дві години до занурення  потрібно обов’язково добре поїсти. Це надасть можливість організму отримати необхідне “паливо”. Також радять з’їсти шматочок чогось жирного – сала чи риб’ячого жиру. Алкоголь не допустимо вживати перед зануренням, адже він притупляє всі реакції організму і можливість протистояти інфекційним хворобам. Вживання «для хоробрості» тільки посилить переохолодження і дасть зайве навантаження на серце.

Проте, після повернення додому можна випити гарячого, запашного домашнього глінтвейну.

Звичайно, потрібно пам’ятати, що занурення у крижану воду – стрес для організму і людям, що мають хронічні хвороби, а також хвороби серця, не варто пірнати в ополонку.  У гіпертоніків під час занурення може трапитися інсульт.

А взагалі священнослужителі зазначають, що пірнати в ополонку на Водохреща не обов’язково, бо цілющою цього дня вважається будь-яка освячена вода.

 

Підготувала Соломія Бояр

5,760 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.