Дистанційні кінні пробіги (ДКП)

У сьогоднішній статті , ми розповімо про неолімпійський вид кінного спорту (випробовування). Ще за часів Київської Русі проводились видовищні кінні перегони, але сучасний варіант ДКП з суворим ветеринарним контролем з’явився у 1955 році у США.

Суть змагання полягала у подоланні 160 км за одну добу. Траса змагань була дуже тяжка (схили, водні переправи), тому вершник та кінь мали бути фундаментально підготовлені.

До Європи цей вид попав у 60-х роках і був визнаний FEI у 1978 році. Цей вид стрімко завоював весь світ, адже не був схожий не на одну класичну олимпійську дисципліну.

Наразі у нашій країні теж проходять змагання з ДКП. Правила змагання такі: вершник та кінь проходять кваліфікацію , і потім отримують дозвіл на такі дистанції: 100*км, 120**км, 160***км. Кожні 10 км є команда підтримки, щоб напоїти та охолодити коня. Іноді доводиться бігти поруч з конем, економлячи його силу. Також ви самі вирішуєте яким алюром і з якою швидкістю їхати. А на фініши відбувається найголовніше дійство, хто швидше відновить пульс та подасть ПВК(пункт вет контролю), той і виграв.

Пробіги називають ще «шахами кінного спорту», адже результат залежить від вибраної тактики проходження дистанції, та злагодженої роботи усієї команди.

Плюси ДКП- це доступність. На невеликих дистанціях (до 80 км), приймати участь може навіть новачок на коні хобі-класу. У середньому кінь для ДКП коштує від 1500€, утримувати його можливо не тільки у конюшнях, але і у своєму подвір’ї, для тренінгу не потрібний манеж. Але професійне сідло обійдеться у 1000€. Для тих, хто хоче спробувати, то можливо взяти коня в арену , це обійдеться у 350-500$. Для пробіжного коня потрібен системний тренінг з обов’язковим наглядом ветеринарного доктора (треба відслідковувати пульс коня , для цього є спеціальні пристрої, які кріпляться до подпруги). У ДКП заборонені: хлист, шпори, та цілу низьку амуніції, що обмежує рухи коня.

В Україні кваліфікаційні змагання проводять за правилами FEI у Київський області с.Бобриця, та поблизу Вінниці , Одеси та Полтави.  Якщо ваш кінь є малоперспективним для міжнародних дистанцій, ви можете обрати для себе національні змагання CEN20 та CEN 40, за це отримаєте масу позитивного досвіду та емоцій.

Підготувала Кароліна Штєйнберг

1,550 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.