Сьогодні святкує ювілей відомий український письменник, наш земляк з Миколаївщини Анатолій Качан

Поет народився 16 січня 1942 р. в с. Гур’ївка Новоодеського району на Миколаївщині. У переліку творчих здобутків митця – добірки поезій, що увійшли до шкільних підручників і посібників, численні публікації в зарубіжних виданнях, пісні, написані у співавторстві з відомими українськими композиторами, статті та інтерв’ю з проблем дитячої літератури.

  • 2001 р. йому присуджено літературну премію імені Лесі Українки.
  • 2004 р. літ. премія імені Віктора Близнеця «Звук павутинки».
  • 2008 р. за підсумками Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна» нагороджений орденом «За розбудову України» ім. М. Грушевського,
  •  2009 р. літературно-мистецька премія «Київ» імені Євгена Плужника. Анатолій Качан є лауреатом приватної літературно-мистецької премії Володимира Рутківського «Джури» 2014 року. Переможець VIIІ міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» у номінації «Поезія для дітей / Автори з України» (2020).

 Анатолій Качан є автором проекту «Не вмирає душа наша» (К.: 2002) – збірника матеріалів до 40-річчя від дня заснування Шевченківської премії, упорядником книг вибраних творів М. Вінграновського (К.: Дніпро, 2004, що вийшли в серії «Бібліотека Шевченківського комітету».     

Микола Вінграновський про творчість А. Качана

«Анатолій Качан — це мій улюблений дитячий поет. Бо в його віршах я бачу — саме бачу! — і відчуваю — саме відчуваю! — живий, дихаючий талант. А ще, як у щасливо обдарованого поета, у нього, насамперед, присутня свіжість письма і, головне, легкість слова, бо лише таке слово спроможне перелетіти час.   Мій Анатолій Качан — це не той віршувальник, що пише-мордує слова, мучить себе і їх щодня і щоночі, а той, хто є надзвичайною рідкістю серед нас, той, хто з нічого творить те, що ми називаємо окрасою свого життя — поезією.   Я люблю поезію Анатолія Качана, бо в ній — насолода для душі, тихе свято душі, частинка її безсмертя».

Микола Вінграновський, 2001

Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека привітання з ювілеєм

Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека привітання з ювілеєм

А.Качан – Член Національної Спілки письменників України  з 1979 року.

Привітання ювіляру від Секретаріату НСПУ

Шановний Анатолію Леонтійовичу!

Секретаріат Національної спілки письменників України сердечно вітає Вас із ювілеєм!

Щиро бажаємо Вам невичерпної творчої снаги, міцного здоров’я, родинного затишку і всіх життєвих гараздів!

Нехай роки приносять Вам нові талановиті книжки, а також дарують щирих друзів і вдячних читачів!

Многая літа!

Секретаріат НСПУ

З дітьми А. Качан завжди розмовляє серйозно, ніколи не «ламає» язика, не підлаштовується під малечу. У зовнішній незворушності, небагатослівності, розважливості Анатолія Качана ховається широта натури, глибина думок, мислення.

Анатолій Качан в Обласній Дитячій Бібліотеці

Анатолій Качан в Обласній Дитячій Бібліотеці

Дуже люблять діти, коли Анатолій Леонтійович приходить до них на розмову. Стільки всіляких скоромовок, дражнилок, мирилок, забавлянок знає він, що годі з ним і змагатися! До читанок, підручників з української мови, книг для позакласного читання включено понад п’ятдесят поезій Анатолія Качана. Він не тільки відомий поет, а й досвідчений журналіст, сумлінний редактор, знавець літератури, заслужений працівник культури України, Відмінник освіти України, лауреат численних літературних премій .

В бібліотечному фонді АртХабу “Вінграновський”  міста Первомайська є твори Анатолія Леонтійовича Качана у вільному доступі для всіх бажаючих долучитися до творчого доробку письменника з Миколаївщини.

Джерело

Публікацію підготувала Н.Терещенко

5,403 total views, 4 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.