На шляху до успіху. Документи (частина 2)

У попередній статті ми докладно розповідали про догляд за кіньми, а також дізналися, що у спортивного коня має бути паспорт. Зараз розкажемо про ті паспорти докладніше.

У нашій країні породистим коням УВП при народженні (це спортивна порода) видається зелений індифікаційний паспорт. У ньому вказується прізвисько, номер коня, порода (якщо вона підтверджена генетично), опис коня та історія вакцинацій. Але, на жаль, такий  паспорт має силу лише на території нашої країни і є візитною карткою для ветеринарної служби. Також без цього паспорта допуск на турніри регіонального та обласного значення буде закрито.

  До 2015 року ФКСУ запровадила сині спортивні паспорти для участі в обласних турнірах на території України. Це мав бути єдиний паспорт для спортивних коней, які беруть участь у турнірах не лише на території України, а й за її межами ( міжнародні змагання та чемпіонати, кубки націй тощо). У ньому дублювалася інформація про індитифікаційний паспорт коня, тільки він мав переклад на англійську мову і в ньому були додані сторінки для результатів участі в турнірах.

Цей паспорт мав бути затверджений FEI та стати повноцінною заміною зеленого паспорта (міжнародна федерація кінного спорту).

На жаль, повного визнання цього документа не відбулося, індифікаційна служба України не підтвердила легальність синіх паспортів та вимагала зелені для території України, у свою чергу FEI вимагала паспорти міжнародного зразка.

Тому, будь-якому коневласнику доводилося оформляти 2 (для України) та 3 для виїзду за межі України паспорти для своїх коней.

Усі турніри під егідою ФКСУ вимагали наявності синього паспорта, ветеринарної служби – зеленого,  FEI – міжнародного.

Наступний етап – це наявність міжнародного паспорту FEI для участі у змаганнях за межами України.

Він оформляється на базі синього або зеленого паспорта, несе таку ж інформацію, як і попередні паспорти, але має підтвердження міжнародної організації.

Після реєстрації такого документа, ваш кінь потрапляє до міжнародної бази FEI, де будь-яка людина може переглянути її історію (власник, вершник, вік, результати турнірів).

Існує ще один вид індитифікаційних паспортів, який визнаний у всьому світі, – це паспорти коней зарубіжних порід, що мають підтвердження у своїй породній базі даних (наприклад: KWPN, Zangersheide, Oldenburg, Vestfalian etc.). Для таких коней, які перебувають або народилися на території України, не потрібно оформлення зеленого паспорта, оскільки вони отримують паспорти ЄС.

Докладніше про оформлення можна почитати тут

Відео тренувань Instagram : karolina_shteyn_

Інформацію підготувала Кароліна Штєйнбєрг

802 total views, 5 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.