Турбота про селян

 Шановні мешканці Чаусово-1, Чаусово-2, Кам’яної Балки, Кінецьполю, Кримки, Кумар, Берізків, Багачівки, Климівки, Миколаївки, Секретарки, Великої Мечетні, Іванівки, Токарівки, дорогі земляки, сусіди, побратими, друзі!  Наприкінці поточного й напередодні  ново­го року хочу поділитися з вами спогадами, думками, планами, якими я живу і які сто­суються кожного окремо та усіх нас разом

Аркадій Корнацький

Слова, винесені в заголовок, стали для мене головним пріоритетом з тих пір, як було прийнято рішення створити сімейне аграрне підприємство.

Наголошую для тих, хто не знає або забув — я почав займатися сільським господарством не за покликанням і не тому, що завчасно так планував, а на колективне прохання односельчан врятувати село. Без жодних перебільшень. Для мене сільське господарство не кормушка, а частина життя.

І це не той випадок, коли зайшов у село з пусти­ми руками та став багатим за рахунок селян. Було літо 1998 року, я жив і працював у зару­біжжі, мав успішний бізнес і круто заробляв, а в Україні — криза, донищення колгоспів і радгоспів, втрата селянами роботи й заробітків. Чаусово-2, в силу специфічності керівництва колгоспу, було в біді навіть більшій, ніж сусіди. Миритися з цим було б аморально. Сім‘я, школа, література, селянський труд з дитячих років, ідеологічне й патріотичне ви­ховання у молодіжних організаціях, армія, універ­ситет сформували у мене почуття глибокої пошани й любові до рідного села. Скільки себе пам‘ятаю, завжди мріяв робити людям добро. І тому не від­гукнутися на звернення односельчан я не міг.

СКІЛЬКИ СЕБЕ ПАМ‘ЯТАЮ, ЗАВЖДИ МРІЯВ РОБИТИ  ЛЮДЯМ ДОБРО

Почалося з інвестицій у викуп виробничих ак­тивів. Чаусяни на загальних зборах одноголосно прийняли рішення продати Корнацьким паї, я дав батькам-колгоспникам гроші, у повній відповід­ності до законодавства уклали 517 договорів ку­півлі-продажу земельних і майнових паїв. Це пер­ший і єдиний випадок в Україні, коли сім‘я селян купила весь колгосп і почала господарювати не на підставі оренди, а на засадах свого права власності. ­

Це перший і єдиний випадок в Україні, коли сім’я селян купила весь колгосп 

Далі пішли багатомільйонні інвестиції у вироб­ництво.

Все було «з нуля», все треба було вирішувати самому і всупереч злочинній діяльності органів влади. Не встигли ми стати на ноги, як восени 2000 року на нас жорстоко «наїхали». Не хто-небудь, а сам президент Кучма, головний на той час дуро­лом і бандит при владі. «Кинути за грати, а землю відібрати», — так він розпорядився щодо нас, і вся державна машина кинулася виконувати.

Це було за пару тижнів до вбивства Георгія Гонгадзе, після якого Кучма під страхом відпо­відальності притих, а до того він творив що хотів. Злодії при законі давили і рвали нас, а ми плювали на них, давали здачі та йшли вперед, до нас без усякої агітації приєднувалося одне село за другим.

Війна з бандитами при владі

Війна з бандитами при владі яка тоді почалася, триває й досі, особливо тяжкою вона була у 2010- 2013 та 2015-2019 роках, коли я йшов у народні депутати та працював народним депутатом Украї­ни. Антинародні сили, якими, безвідносно до назв партій, є вся так звана політична еліта України, не терплять своїх ворогів у органах влади, намага­ються знищити їх. Запам’ятайте: чесні люди і «по­літична еліта» — непримиренні вороги. Війна між ними буде тривати доти, доки ми, чесні люди, не переможемо в ній.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: ЧЕСНІ ЛЮДИ І «ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА» – НЕПРИМИРИМІ ВОРОГИ.

ВІЙНА З ЕЛІТОЮ МАЄ ТРИВАТИ ДОТИ, ДОКИ ЧЕСНІ ЛЮДИ НЕ ПЕРЕМОЖУТЬ

Попри всі труднощі, я ніколи не забував про лю­дей у селах, на практиці постійно формував і вдо­сконалював мій власний Кодекс турботи про селян. Він неписаний, але його численні положення можуть зайняти цілу газету. Тому викладу їх суть узагальнено. Перша й головна заповідь: викупив у селян паї, або взяв у оренду — бери на себе тур­боту про всі сторони їхнього життя. Про всі без винятку. Щоб селянин міг отримати від тебе всю необхідну йому в житті допомогу.

 ПЕРША І ГОЛОВНА  ЗАПОВІДЬ — БЕРИ НА СЕБЕ ТУРБОТУ ПРО ВСІ НУЖДИ СЕЛЯН

Все решта — деталі. І звісно що не може бути й мови про те, щоб обкрадати селян при виплаті зарплат і орендної плати, як це роблять деякі «шу­стряки» з числа орендарів. Платити всі податки й платежі за селян треба в повному обсязі, а не із занижених сум або зовсім без оподаткування.

Бо навіть заниження доходів при оподаткуванні прямо б’є по розміру майбутньої пенсії робітників та орендодавців, по соціальних виплатах. Це пря­ме обкрадання не тільки бюджетів, але й безпо­середньо людей.

Це тяжкі злочини, які ніколи не вчинялися ні Аг­рофірмою Корнацьких, ні ПП «Перемога народу» — ще одним підприємством моєї родини, що кіль­ка років тому створено у Чаусово-1.

Я з цими злочинами завжди від­крито боровся і буду продовжувати це робити, щоб допомогти селянам захистити їхні права. Мої помічники-юристи і я сам ніколи не відмовляли у наданні селянам безоплатної право­вої допомоги, так що звертайтеся.

 Сімейні підприємства Корнацьких –  ліде­ри у визначенні розмірів орендної плати

Сімейні підприємства Корнацьких не тільки завжди справно сплачува­ли всі податки, а й завжди були ліде­рами у визначенні розмірів орендної плати, у наданні селянам господар­ських послуг та в турботі про соці­альну сферу села.

Не секрет, що до­вколишні фермери щороку очікують, яку орендну плату видаватиме ТОВ «Агрофірма Корнацьких». А вже по­тім мусять підтягувати свої видатки до нашого рівня.

І щороку ми чуємо: «Ви що, знову будете піднімати орендну плату?! Ви що, сплачуєте за зерно вище ринко­вої ціни?! Та навіщо це, та досить вже, можна ж не робити цього!».

У мене на ці закиди завжди одна відповідь: робив і буду продовжувати робити для селян щоразу більше й кра­ще настільки, наскільки дозволятимуть доходи бізнесу.

Впевнений — з Корнацькими селянам було і завжди буде найкраще.

Види господарських послуг для селян буде розширено

Так, з наступного року до тра­диційних господарських послуг на кшталт помолу зерна на борошно та на комбікорм, оранки й культивації присадибних ділянок, надання гру­бих і зелених кормів, зерновідходів транспортних послуг тощо, ми дода­мо нові послуги — сівбу кукурудзи, соняшника, інших зернових культур, та збирання врожаю на селянських городах.

 

Види господарських послуг для селян буде розширено

Види господарських послуг для селян буде розширено

Для цього закуповуються спеціальні трактори, сівалки, мало­габаритні комбайни, у кожному селі буде створено окремий мехзагін. Хто гнув спину на землі, той розуміє, яке це буде полегшення для селян.Зростуть і доходи.

 Забезпечення  якісним недорогим хлібом

Ще одне, на перший погляд незна­чне, але насправді дуже важливе со­ціальне питання. Випічка хліба.   Десять років тому я вклав близько двохсот тисяч доларів у створення пекарні — щоб забезпечувати селян якісним і недорогим хлібом. Вона в основному справляється з поставле­ними задачами, але «людський фак­тор» є скрізь — бувають і збої. Наступ­ного року реорганізуємо цю справу, зосередимо її виключно на забезпе­ченні потреб людей, що співпрацю­ють з нами. Наші селяни матимуть високоякісні хлібобулочні вироби, за цінами гарантовано нижче ринкових.

Та не хлібом єдиним. Є й інші сто­рони життя, яке продовжується по­при всі жахи, що хронічно влаштову­ють нам політики.

 Турбота про життя  і здоров’я селян. Медицина.

Оскільки на місцях практично розвалена медицина, я вже багато років допомагаю людям лікуватися. Загалом це сотні, якщо не тисячі людей — не рахував. Цьо­го року Агрофірма придбала реані­мобіль на базі Мерседес-Спринтер, за потреби будемо безоплатно до­ставляти важкохворих з числа «на­ших селян» до районних, обласних, столичних лікарень. Хто не знає, у комерційних перевізників це десятки тисяч гривень за один рейс.

реані¬мобіль на базі Мерседес-Спринтер

реанімобіль на базі Мерседес-Спринтер

У новому році також організує­мо медичне обслуговування селян фельдшерами й медсестрами, щопроживають у селах. Будемо брати їх на роботу, забезпечимо транспортом.  Але цього недостатньо. Треба створювати власні сільські амбула­торії із стаціонарними відділеннями. Для початку — хоча б одну на всі «наші села».

І вона буде — як і нове сучасне житло для лікарів. Весною почне­мо будувати, і зведемо у найкоротші строки. Запросимо на постійну роботу фахових терапевтів, буде і стоматоло­гія.

Турбота про одиноких немічних людей

Не всі знають про те, що у Чаусо­во-2 вже три роки як облаштовано і повністю укомплектовано всім необ­хідним пансіонат на 20 місць для одиноких немічних селян. Він гото­вий прийняти мешканців, як тільки з’являться бажаючі. Покинутих і забу­тих людей у наших селах не буде.

В пансіонаті для одиноких немічних селян

В пансіонаті для одиноких  немічних селян — домашній затишок

Будівництво житла.  Програма садибної забудови

Готуємося будувати для селян жит­ло, для чого створено ПП «Стройфір­ма Корнацьких» і кооператив «Рідна хата», придбано будівельну техніку.

Агрофірма вже купила в селі Кінець­піль 5-поверхову будівлю колишньо­го гуртожитку, наступного року його буде перетворено на 54-квартирний житловий будинок. Поруч є земельна ділянка для зведення як мінімум ще одного такого ж.

Восени 2022 р. буде заселено 54-квартирний житловий будинокВосени 2022 р. буде заселено 54-квартирний  житловий будинок

Розробляємо також програму садибного будівництва. Зе­мельні ділянки є, перші котеджі збу­дуємо вже наступного року.  Звісно що квартири й хати будува­тимуться не для аби-кого, а лише для працівників наших підприємств та для селян, що продали нам землю або пе­редали її в оренду. Та для їхніх дітей і онуків.  Перш за все житло буде безоплатно надаватися в користування, а бажаю­чі придбати його у власність вступати­муть до кооперативу, будемо будемо надава­ти їм безвідсоткові позички.

Ми й зараз це робимо, але наразі люди позичають гроші для покупки житла на вторинному ринку. Тепер бу­дуватимемо самі, і це буде найкраще житло та найкращі умови його придбання. Після Нового року починаємо фор­мувати Список тих, хто по­требує поліпшення житлових умов, причому будемо вклю­чати до нього й тих, хто тільки прийде до нас із земельним паєм.

Нові переробні підприємства – нові робочі місця

Щоб вкладати гроші в соціальну сферу, їх треба заробляти. У наших най­ближчих планах не тільки розширення земельних площ та тваринницьких ферм, але й будівництво переробних підприємств. Вже наступ­ного року буде побудовано:

  • компактний м’ясокомбінат,
  • молокопере­робний цех,
  • інкубатор,
  • вибираємо ділянку під ви­робничий комплекс у складі зернового елеватору, млина, олійного, комбікормового за­водів.

 Це сотні робочих місць і високі зарплати для наших селян та членів їх сімей, яким не буде відмови у прийомі на роботу. Як не було і нема та­кої відмови на підприємствах Корнацьких від самого почат­ку їх створення.

Навіть дуже стисло, на­писати в одній статті про всі наші справи і плани немож­ливо. Про те, наприклад, що буде запущено завод по ви­робництву будматеріалів, куплено пожежні машини, відремонтовано пошти, клу­би, спортзали, очищено річки, ставки, облаштовано пляжі тощо.

Тому будемо видавати наш «Інформаційний бюле­тень» регулярно, кожен ба­жаючий зможе і почитати, і сам опублікувати наболіле.

Закінчується поточний рік, наближається новий.

Але це тільки умовні зміни, життя людське  залежить не від календарів, а від самих людей.

Будемо гідними людьми – разом здолаємо всі  труднощі й будемо жити по-людськи.

Чого я щиро нам усім бажаю.  І безумовно -будьте здорові!

З наступаючим Новим роком!

З Різдвом Христовим!

Нехай Бог нас милує і помагає нам!

З повагою, Аркадій Корнацький

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3,943 total views, 3 views today

1 comment

  1. Pingback: Інфобюлетень агрофірм Корнацьких. Керівництво агрофірм | PERVOMAISK.INFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.