Секрети трав’яних чаїв від пані Тетяни

Як зберегти здоров’я? На це питання ми шукаємо відповіді, і … часом марно!  А якщо перекрити доступ в організм сумнівним продуктам харчування? Особливо таким, які вживаємо щодня і неодноразово!  А що ми вживаємо щоденно? Звісно ж, чай, каву. Якої  вони якості? Де і ким виготовлені? Чи часто ми замислюємося над цим? На жаль, ні.

Наша гостя – пані Тетяна, яка знається на травяних чаях, готова щедро ділитися своїми секретами з читачами. Цікаво, що за фахом, Тетяна Лащ –  вчителька математики! Працювала в школі, в інституті.  А потім відчула, що її приваблює інше заняття!

– Пані Тетяно, як давно Ви займаєтеся фіточаями? Що вас надихнуло саме на цей напрямок діяльності?

Своїми фіточаями займаюся понад 8 років. Замислитись про користь чаю мене змусив невеликий відеоролик туриста, відзнятий у Китаї. Виглядало це так: просто неба була насипана гора сухої сировини. Поруч стояла машина-апарат з розфасовки пакетованого чаю. Працівник черпав звичайним совком чай із землі та засипав у воронку. На виході агрегат видавав акуратні чайні пакетики. І “вишнею на торті” було те, що коли купа сировини закінчилася, господар змів віником залишки чаю, разом зі сміттям та землею, і теж відправив у воронку машини. Мене це дуже вразило,  змусило замислитися, що ж ми п’ємо щодня і у великих кількостях? Відразу всією родиною відмовилися від пакетованого чаю, пили лише заварений!

Далі запитала себе: – “А що пили наші предки, коли ще не було знайомого нам китайського чи індійського чаїв?” , Почала шукати альтернативу, щоб було смачно, корисно, доступно.

– Не кожна людина зважиться так різко поміняти місце проживання, роботу. Як Ви зважились на такий рішучий крок?

Наше рішення переїхати жити з міста до села, відмовитись від гарної роботи,  для багатьох наших знайомих здавалося нерозумним, незрозумілим. Та ми не хвилювалися з цього приводу. Кожен має свій світогляд та світорозуміння. Для нас цей крок був справді рішучим, але обдуманим та усвідомленим. Ми ще, живучи у місті, понад 10 років планували та мріяли жити на природі, на своїй ділянці землі, по сусідству з друзями – однодумцями. Вже минуло 10 років, як живемо за містом. Багато хто питає: “Не шкодуєте? Повернутися жити в місто не хочете?” Відповідаємо: – “Жодного разу не пошкодували. Повертатись не хочемо”.

Які саме рослини та частини рослин Ви використовуєте для створеня чаїв?

Сировина для моїх фіточаїв – це перші молоденькі, ніжні листочки дикої яблуні та груші, вишні, абрикоса, малини, суниці, чорної смородини… Благо, що все це  росте в нашій, відносно чистій місцевості, вздовж берегів річки Синюхи. Місця у нас мальовничі, аж дух перехоплює від такої краси! Щороку поповнюю асортимент своїх чаїв новими рослинами. Люблю експериментувати.

 – Чи існують загальні правила для збору рослин?

Звісно, ​​загальні правила є. Але крім них, у мене вже виробилися ще й свої «фірменні» правила:

  • основний збір сировини проводжу в травні, переважно в період повного місяця (рослини мають максимальну силу);
  • обов’язково у хорошому настрої, чистими руками та головне – з чистими думками (адже для своєї родини)

– А як, щодо сушіння, чи є якісь секрети? Адже бажано зберегти аромат, колір сировини, не кажучи вже про властивості?

Сушіння. Коли я робила свій перший чай, сушила в електродуховці, при температурі 100 градусів Цельсія. Зараз це роблю в електросушарці за температури 35 градусів, щоб зберігалося більше корисних вітамінів та властивостей.

– Як правильно заварювати травянй чай? Чи можна додавати суміші у звичайний чорний чай?

Свої чаї заварюємо звичайнісіньким способом, без чайних церемоній та фанатизму. За бажанням можна змішувати в будь-яких комбінаціях, а також із покупним чорним і зеленим чаєм. Головне, щоб смачно було саме вам! У кожного є свої улюблені уподобання, а є тимчасові фаворити. Цікаве спостереження: після того, як ми кілька років пили свій чай, організм забув про кофеїн, і згадує про нього тільки в гостях і в місті.

-Чим корисна і чим особливий саме Ваш продукт?

Чим особливий? Та всім!

  • По-перше – це не заморська рослина, а наші плодові та ягідні, ті, що ростуть у нас, а отже найкорисніші для нас, українців. Ми звикли їсти влітку плоди і ягоди, а тут можливість отримати практично той же набір корисностей, тільки у вигляді чаю і причому цілий рік.
  •  По-друге – це різноманітність. Кожна рослина унікальна за своїм складом, смаком, ароматом. Кожен член сім’ї має можливість вибрати свій улюблений чай.
  •  По-третє – ферментація посилює аромат, збільшує відсотковий вміст корисних речовин і як приємний бонус – надає напою гарного, оксамитового насиченого кольору. Усі натуральні, максимально збережені вітаміни.
  •  По-четверте – робиться це для себе, а значить з любов’ю та добрими почуттями. Для мене це важливо!

–  Зараз багато людей страждають на різні ускладнення після інфікування вірусом ковід 19. Навіть після одужання у людей довгий час не вдновлюються функції організму. Що ви порадите,як травник?

Відразу уточню – я не травник. Але, оскільки вже ми говоримо про фіточаї та їх користь, то логічним буде висновок: якщо замість покупного чаю ми (і це щодня!!!) питимемо такий фіточай, то, звичайно ж, наш організм скаже нам велике спасибі.

Неправильно стверджувати, що фіточаї – це панацея, звичайно ж, ні. Це всього лише одна маленька цеглинка для великої будівлі нашого здоров’я. Ми всі хочемо бути здоровими, і не лише під час пандемії. Але ми хочемо, щоб одразу щось випити, з’їсти таблетку, і стати відразу здоровеньким. Ні, це так не працює! Здоров’я – це щоденна праця (праця розуму, душі та тіла).

Де можна придбати ваш чай?

Ви можете самі зробити такий корисний фіточай для своєї сім’ї. Це нескладно, головне –  бажання. Інформації в інтернеті достатньо. Можете замовити у мене. Я роблю, звичайно, не у промислових масштабах, але з запасом для друзів та знайомих. Навіть розробила свій дизайн етикетки, щоб було не лише смачно та корисно, а й красиво. Зараз на фінальній стадії створення –  власний сайт, щоб більше людей дізналися про альтернативу звичному чаю, та змогли спробувати наші суперкорисні фіточаї і не лише!

– Пані Тетяно, з вами було дуже цікаво! Дякую за спілкування і бажаю удачі у вашій справі.

Післяслово

Хоч пані Тетяна не вважає себе травником, та я переконалася, що її чай – справжнє диво: по-перше, це смачно, по-друге-приємно, по-третє корисно. В Арткафе на Толстого я скуштувала не одну чашку цілющого напою. Дякую за цікаву розповідь, за смачний чай. І від щирого серця бажаю їй сприяння в усіх сміливих і благородних починаннях .

Розмову записала Терещенко Наталія, голова художньої ради АртХабу “Вінгарновський”

2,185 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.