Як протидіяти домашньму насильству? Важливо знати кожному

Офіційний сайт Превомайської міської ради інформує громадян про те, в які установи  потрібно звертатися, якщо вони  стали свідками  вчинення домашнього насильства або його жертвою.

Як діяти при виявленні домашнього насильства

Місто Первомайськ разом з іншими містами України бере участь в  соціальній акціії «16 днів проти насильства», в рамках щорічної  міжнародної кампанії, котра починається 25 листопада і триває до 10 грудня. Не послаблюється робота з протидії насильству, зокрема домашньому,  і впродовж всього року.

Якщо ви стали свідком вчинення домашнього насильства  у нашому місті, ви можете звернутись по допомогу:

  • 102 — поліція;
  • 3-33-10 – Первомайський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул Корабельна, 3);
  • 4-25-57 – Управління у справах дітей виконавчого комітету Первомайської місь-кої ради(вул Грушевського, 3, каб. 315);
  • 4-47-45 – Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Первомайської міської ради (вул.Грушевського, 3, каб. 2).

Як  отримати безоплатну правову допомогу в Первомайську ?

Отримати правову допомогу можна звернувшись до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Первомайське Бюро правової допомоги

Миколаївська обл.  м. Первомайськ вул.  Грушевського, 1
Тел.: (05161)7-54-55; (05161) 7-54-54

Графік прийому громадян: понеділок – четвер з 8.00-17.00, п´ятниця з 8.00-16.00, вихідний день субота – неділя

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України).

Як протидіють домашньому насильству на Первомайщині

З травня 2021 року у Первомайську запрацювала група реагування на домашнє насильство. Такі групи організували у багатьох містах України, визначали місце їх дислокації за результатами статистичного аналізу та показників щодо фактів домашнього насильства.

До складу первомайської групи увійшли 12 співробітників відділу поліції, в тому числі 4 дільничних, 8 інспекторів поліції. Перше добове чергування групи відбулося 8 травня (взагалі поки що чергують саме по вихідним дням; за статистикою, саме у вихідні відбувається більшість випадків домашнього насильства).

Небезпечні наслідки насильства в сім’ї

Стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім’ї і покалічені долі.  Здебільшого такі злочини на жаль залишаються безкарними. Майже 3 роки тому, 11 січня 2019 року набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство.

Подолання такого негативного явища можливе лише за умови об’єднання зусиль державних органів та установ, громадських організацій та кожного громадянина.

Джерело: Офіційний сайт Превомайської міської ради

 

 

Редакційна група  Рervomaisk.Іnfo

1,457 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.