«Родинне коло» – бібліотека Вінграновського поповнилась книгою К. Прокопенко

Книги  місцевих авторів в бібліотечному фонді АртХабу “Вінграновський”

В музеї-бібліотеці Вінграновського  в  Первомайську можна  познайомитися з добіркою книг місцевих авторів.  Серед  них –  книга «Родинне коло» Клавдії  ПрокопенкоЄ прадавні скарби, що лежать у землі, а є скарби, що живуть серед людей і  переходять від покоління до покоління, огортаючи глибинними чарами  людську душу.
Минають віки, змінюються суспільні устрої, потрясають світ нищівні війни, на зміну одним поколінням приходять інші, і кожного свої смаки, свої  уподобання. А народна творчість залишається. Через всі злигодні й
поневіряння проносить вона свій первісний дар, свою нев’янучу молодість. Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть
настанови та життєва мудрість щодо устоїв нашого життя. Ця мудрість  закладена у звичаях, традиціях, обрядах, адже в них закодовані світовідчуття  та світосприймання народу.

Дуже тісно народна творчість пов’язана із звичаями, що являють собою закони,  якими українці керувалися щоденно. Як і рідна мова, звичаї  об’єднують людей в один народ.

Обряди охоплюють усе життя людини від народження до смерті. Сімейне  життя традиційно супроводжується різними обрядами та ритуалами,які  визначають певні етапи життя.

Про що розказує книга «Родинне коло» Клавдії  Прокопенко?

Ми отримали у спадок багатющий скарб нашого народу і мусимо зберегти  його і передати нашим дітям, нічого не втративши, щоб не перервався зв’язок  поколінь, щоб збереглася генетична пам’ять нашого народу.
Саме для цього покликана книга «Родинне коло».

Авторка Клавдія Прокопенко зібрала глибинний фольклорний матеріал на основі власного
досвіду та залучивши до цієї справи шанувальників народної творчості.

Ця книга, як казкова жар-птиця, понесе над рідним краєм у чарівний світ  звичаїв та обрядів наших пращурів. Манлива подорож через віки и простори  закликає глибоко задуматись над нашою історією і призначенням людини на   землі, над такими вічними поняттями, як життя і смерть, вірність і зрада,  любов і розлука, недоля і щастя.

Книга є в бібліотечному фонді   музею  Вінграновського. Її також можна придбати для домашньої бібліотеки.

Антоніна Григоренко
Старший бібліотекар
Музею-бібліотеки Вінграновського

2,080 total views, 5 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code