Панічний стан при ковіді ускладнює перебіг хвороби

Витримки із книги «Ковід 2021. Історія хвороби» 

Наталія Ніколаєва – лікар, популярний дописувач ФБ, має  40000 підписників.  До її порад дослухаються, і, хоча вона іноді буває надто категоричною і різкою у виразах, але лікарська практика – є найбільш переконуючим фактором впливу. Тому пацієнти їй вірять і вдячні за консультування.   Далі – витримки з книги Ніколаєвої:

«Я вкотре нагадую, що панічний стан людини часто ускладнює перебіг ковід і сприяє  виникненню “цитокінового шторму”. При цитокіновому штормі показані гормони, гормони викликають цілий ряд побічних дій – те ж підвищення цукру і тиску. При паніці з’являється часто відчуття задухи – людині  починають давати кисень потроху, щоб заспокоїти. Людина не заспокоюється, але звикає до кисню і боїться виписуватись.  Лікарі кажуть, що деяких неможливо відірвати від масок та катетерів – буквально істерика.  Вдома, після виписки, природно, потім тривожність та  депресивність, бо “а якщо я захворію ще раз і вже не виживу”, “чи  мені не вистачатиме раптово кисню, а вдома немає, або раптом у мене виникнуть віддалені наслідки?”.  Все це  називається “постковидним синдромом”, і вважається, що ковід  має нейротоксичну дію…

Людей, у яких спостерігався постковидний синдром близько 30%.  І ось цей момент мене найбільше цікавить. Я не буду  нічого стверджувати: чи є дія вірусу на мозок – і так по багатьом видно, навіть до захворювання, то що ж ви хочете після? Але частина хворих не відчуває емоційних або  когнітивних розладів після перенесеного захворювання.

…. Повертаємось до теми зв’язку тяжкості хвороби з панікою, а з нею і ризиком смерті. Писала про це з самого початку, що вченим нарешті вдалося помітити цей зв’язок, провівши клінічні випробування з одним з антидепресантів. Флуаксамін конкретно. А тепер всі вчепилися за цей флуоксамін, як за рятівний круг, і тепер створять з нього культ і панацею. Бо наукова думка не може вийти за рамки і стелі, окреслені скудністю “доказів”.

…. Так ось. У переляканої інтенсивної людини підвищується рівень запальних речовин. І якщо ми людину  заспокоїмо – будь-яким чином: хоч медитації, психотерапії, хоч нейролептики з анксіолітиками, хоч ті самі антидепресанти, які часто мають подвійний ефект – антидепресивний та антидепресинговий,  рівень запальних елементів у людини зменшується…

Психотропні препарати з транквілізуючим ефектом заспокоюють нервову систему. Не специфічний антидепресант має протизапальні властивості, тому знижує ризик важкого протікання хвороби  та втрати життя.

Джерело:

Ковід 2021. Історія хвороби Автор Ніколаєва Наталія, лікар

Інформує наш сайт Рervomaisk.info
Завітайте на свіжі новини сторінка Pervomaisk.info
А побалакати? Просимо до нас в групу в групу Рervomaisk.Іnfo

1,371 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.