2022 рік – оголосили роком Житлово-комунального господарства у Первомайську

У п’ятницю, 12 листопада, у Первомайську відбулось чергове засідання виконавчого комітету міської ради. На порядок денний було винесено більше сорока питань, що стосуються соціальної, культурної та економічної сфери життєдіяльності громади та її мешканців.

Одним із головних на розгляді членів виконкому було питання про виконання бюджету територіальної громади за 9 місяців 2021 року. Так, перед присутніми виступали усі розпорядники коштів з кожної сфери: медицини, освіти, культури, соціального захисту, а також житлово-комунального господарства.

Начальник фінансового управління міської ради Сергій Шугуров у своїй доповіді зазначив, що до бюджету за звітний період надійшло більше 376 мільйонів гривень.  Це і податкові збори, і доходи від продажу та оренди землі.

Крім цього, в 2021 році міській раді вдалося зменшити заборгованість. Таким чином, з мінус 38 мільйонів, за рахунок спонсорської допомоги та режиму жорсткої економії, вдалося дійти до мінус 10 мільйонів гривень.

У громаді існують борги перед перевізниками за пільгові перевезення пасажирів. Також у сфері медицини не вистачає кадрів для обслуговування великої кількості пацієнтів, яких наразі привозять до ковідного госпіталю з усіх районів області.

Медики також зазначили, що є величезна потреба в розширені місць для важкохворих пацієнтів, а також втіленні проєкту по розгалуженню та встановленню кисневої системи для госпіталю.

Виступаючи перед членами виконавчого комітету, начальник управління культури звернулася до міського голови з проханням звернути увагу на недофінансування культурної сфери.

У відповідь на усі зауваження міський голова сказав, що наразі ведуться активні перемовини з сусідніми територіальними громадами, аби в найближчий час визначити чіткі межі території Первомайської. Це у свою чергу надасть можливість для наповнення бюджету.

Адже за словами міського голови, лише тільки Мигиївська територіальна громада за рахунок Первомайська отримує близько 10 мільйонів в рік прибутку. Якщо ці гроші будуть перенаправлені до міського бюджету і збільшать надходження в десятки мільйонів, то тоді нагальні потреби громади вирішуватимуться бистріше.

Крім цього, розпорядникам коштів порекомендували щоквартально проводити суцільну інвентаризацію кредиторської та дебіторської заборгованості, а також не забувати про встановлення жорсткого контролю за споживанням тепло-енергоресурсів у фізичних обсягах. Від цього буде залежати з якими цифрами увійде Первомайська громада у 2022 рік, який міський голова оголосив роком Житлово-комунального господарства.

Автор: Соломія Бояр

5,061 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.