Первомайському літературному об’єднанню «Зажинок» 70 років

Як було започатковане літературне об’єднання “Зажинок”

У повоєнні роки, коли повертались на береги Південного Бугу і Синюхи фронтовики, приїхав до міста Первомайська з Поділля військовий фельдшер Василь Поліянович Годований. Він починає гуртувати навколо себе «людей з Божою іскрою, наділених умінням зчитувати інформацію» і випліскувати на папір, обнароднювати. 

Зі спогадів Лорини Лисогурської відомо, що Василь Поліянович ходив по школах і відшукував здібних учнів, які добре читали вірші, водив їх в редакцію місцевого радіо, щоб вчилися читати в мікрофон, а жителів Первомайська привчати слухати поезію.

Вже в 1951 році при міській газеті «Прибузький комунар» Василем Годованим було створене літературне об’єднання( у 80-х роках ХХ століття літоб’єднання отримало назву «Зажинок»), яке стало справжньою школою поетичної майстерності.

Місцеві автори та їх літературний доробок

У майстерні Годованого до вже відомих імен Віталія Колодія, Андрія Ярмульського, Станіслава Павловського додаються нові імена: Олекса Різниченко, Валерія Джулай, Микола Палієнко, Іван Савва, Євген Кривоніс, Галина Педченко, Лорина Лисогурська, Лариса Пилипай, Наталія Терещенко, Василь Монасирний  та інші.  Майже  всі вони видали свої збірки поезій.  Твори місцевих авторів  увійшли  в  літературний альманах “Степове могоріччя”

Справу, розпочату Василем Годованим, продовжили Жанна Семененко-Руських, Галина Педченко, Григорій Усатюк, Антоніна Григоренко.

І нехай не кожен з них пов’язав  своє життя лише з літературною діяльністю, проте в кожного – власний поетичний почерк і справжній талант.

У 2021 році виповнюється 70 років з часу заснування нашого літературного об’єднання.

                                                                                 Антоніна Григоренко,

                                         Старший бібліотекар музею-бібліотеки Вінграновського,

                                         Голова літературного об’єднання  «Зажинок»

77 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code