Первомайські поліцейські нагадують «10 заповідей пішохода»

Відповідно до Правил дорожнього руху, пішохід — це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. Пішохід зобов’язаний дотримуватись ПДР на рівні з іншими його учасниками. Порушення ним цих правил є адміністративним правопорушенням та тягне за собою передбачену ч.1 ст.127 КУпАП відповідальність.

ПДР регламентують своєрідні «10 заповідей пішохода»:
1) Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
2️) Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
3️) Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
4️) Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.
5️. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
6️. У разі причетності пішохода до ДТП він зобов’язаний надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити поліцію про пригоду та перебувати на місці до її прибуття.
7. У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
8️. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світловідбивальні елементи.
9️. За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.
10. Пішохід зобов’язаний:
– не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
– не виходити раптово, не вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
– не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
– не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
– не затримуватися і не зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
– не рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.
Шановні пішоходи! Пам’ятайте, дотримання цих простих правил зроблять не тільки безпечним дорожній рух для всіх його учасників, а й збережуть людське життя.
Будьте уважними, бережіть себе та завжди повертайтесь додому неушкодженими!

Джерело: Первомайський районний відділ поліції

3,168 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.