Побратими з Богополю

На берегах  Південного Бугу і Синюхи розкинулось місто Первомайськ, яке утворилось з трьох поселень:  Богополя, Ольвіополя, Голти.

Воно стало малою Батьківщиною для  багатьох творчих особистостей: композитора Миколи Вілинського, актриси Єфросинії Зарницької, художників Андрія Антонюка, Юлія Гомберга, Віктора Маринюка, Вадима Целоусова, поетів Віталія Колодія, Олекси Різниченка, Андрія Ярмульського, Миколи Вінграновського, Галини Педченко, Валерії Джулай та інших. Багато з них навчались в Богопільській  школі №17. Саме там і познайомились Микола Вінграновський та Андрій Антонюк.

Дружні стосунки зав’язалися, як тільки Антонюк став студентом Одеського художнього училища ім. М.Грекова. В ті роки Вінграновський , який працював на Одеській кіностудії, вже став зіркою світового кінематографа після виходу Довженкового фільму «Повість полум’яних літ», де зіграв Івана Орлюка.

Одного разу Микола і Андрій гайнули на день до Богополя, де друзі разом з матерями відвідали Покровську церкву. Тоді ж вони пообіцяли один одному увічнити цей епізод свого життя в художній творчості.

Роки становлення в обох митців були нелегкими.  Микола Вінграновський видав збірки «Атомні прелюди», «Сто поезій», «Цю жінку я люблю», знімав свої геніальні фільми. Андрій Антонюк виставляв свої картини на всесоюзних та міжнародних виставках та став володарем престижної нагороди на виставці молодих художників країн РЕВ у м. Сегеді (Угорщина). Та давня обіцянка не забулася.  Вже у 1993 р. вийшла книжка віршів Миколи Вінграновського для дітей «З обійнятих тобою днів», оформлена репродукціями Андрія Антонюка.

Образ Миколи Вінграновського в доробку Андрія Антонюка –один із провідних. Свою юнацьку обіцянку  він виконав сповна.

 

 

З відкиртих  інтернет – джерел

                                                                                     

Антоніна Григоренко, старший бібліотекар

                                                                   Музею – бібліотеки Вінграновського

                                                                   

4,218 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.