Наслідки ковіда для легенів

Витримки із книги  «Ковід 2021. Історія хвороби» Автор Ніколаєва Наталія, лікар інфекціоніст.

Щодо “наслідків ковіда для легенів” і як з ними  боротися, що мене часто запитують (тм).

… Фіброз від фіброзу відрізняється, і те, що ви начиталися в гуглах, це не той фіброз, який буває внаслідок перенесеного ковіду. Тим більше, якщо у вас був легкий або середній перебіг хвороби.

Наслідки важких та критичних випадків розглядаються індивідуально  вашим лікарем.

У всіх інших випадках цей фіброз, якщо є, розсмоктується сам через 3-6 місяців. І я вас благаю: не треба ніяких рятівних препаратів, які “розсмоктують” і “допомагають”. Особливо з Інтернету. Особливо якщо це якась народна медицина чи “чудодійний” препарат. Не треба також ніяких компресів, примочок, зігрівальних процедур, гірчичників, інгаляцій і що ви там ще можете вигадати. Нічого не треба.

Дайте організмові спокій, він згодом сам все відновить.  Немає препаратів чи засобів, які “розсмоктують” наслідки. А що справді  допоможе відновитися, то це щоденні прогулянки на свіжому  повітрі та елементарне легке фізичне навантаження. Починайтеробити просту зарядку. Попередньо провітривши приміщення. І перестаньте читати будь-яку хрінь.

Бажаю здоров’я!

Довідка: що таке фіброз*

Фібро́з (лат. fibrosis) — розростання сполучної тканини з появою рубцевих змін у різних органах, що виникає, як правило, внаслідок хронічного запалення. Розглядається як реакція організму, спрямована на ізоляцію вогнища запалення від навколишніх тканин та системного кровотоку. Фіброзне заміщення тканин призводить до поступової втрати їх специфічних функцій та дисфункції ураженого органу (наприклад, легенева недостатність при фіброзі легень). Причинами можуть бути опромінення, травма, інфекційно-алергічні та інші процеси.(джерело Вікіпедія)

3,963 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.