На Миколаївщині з 1-го жовтня розпочнуть діяти нові правила призначення субсидій

На Миколаївщині з 1-го жовтня розпочнуть діяти нові правила призначення субсидій на період 2021-2022 років, зокрема субсидія нараховуватиметься виключно у грошовій готівковій формі.

Про це в ефірі Українського радіо «Миколаїв» розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва.

Субсидія призначається громадянам з травня по квітень включно. Вона розраховується на неопалювальний та опалювальний періоди. Отже, якщо родина отримувала субсидію в неопалювальний сезон, субсидію у жовтні буде розраховано автоматично.

«Житлова субсидія надається громадянам виключно у грошовій готівковій формі шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритому в уповноваженому банку, чи виплачується йому готівкою через відділення організації, що здійснює виплату і доставлення пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання», – розповіла Оксана Єльчієва.

Станом на 1-ше вересня 2021 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у Миколаївській області отримали 37 538 сімей.

«З початку року субсидії виплачено на суму 410137,2 тис. грн. Субсидію для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу виплачено 12 318 сім’ям на суму 46 664,2 тис. грн», – розказала Оксана Єльчієва.

Житлова субсидія з 1-го жовтня не призначається, якщо людина має суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більш як на 50 відсотків, водночас єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплатила в розмірі, не меншому ніж мінімальний, за всі місяці протягом зазначеного періоду (до цієї зміни за таких умов субсидію призначали).

Наприклад, людина працює на 0,5 ставки та отримує заробітну плату у розмірі 3000 грн. У такому випадку у призначенні субсидії їй відмовлять.

Субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також житла, отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа коштом державного чи місцевого бюджету, житлових приміщень у гуртожитках (доповнено постановою № 842).

З 1-го жовтня 2021 року скасовуються подвійні норми споживання водо-, електро- та газопостачання, на які раніше з початком карантину розраховувалася субсидія.

З 1-го жовтня 2021 року подвійні норми будуть дійсні лише в «червоних» карантинних зонах (це не стосується послуги опалення). Наприклад, на період дії карантину при розрахунку субсидії норма споживання електроенергії на одну особу становила 105 кВт, з 01.10.2021 розрахунок субсидії буде здійснено на 70 кВт.

За словами Оксани Єльчієвої, миколаївці можуть перевірити призначення субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, який є у відкритому доступі.

Якщо наявна заборгованість у сумі понад 340 грн, субсидія не призначається, але можливо укласти договір реструктуризації щодо погашення заборгованості.

2,965 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code