В Чаусово-2 збирають підписи за зміни в законі про об’єднання громад (Первомайск Инфо)

На Первомайщині, в селі Чаусово 2, збирають підписи проти закону про добровільне об’єднання громад в тому вигляді, як його затверджено. Таке рішення було прийнято під час сесії депутатів сільської ради. Представників громади не влаштовує той факт, що передбачається зменшення кількості сільрад, крім того, селян практично позбавляють засобів для існування, говорить голова Ленінської сільради Анатолій Біляєв:

– Держава забрала прибутковий податок. 50% які були – їх не стало. Це основний податок, який фінансував місцеве самоврядування. А хочете виживати – підіймайте податки на селі.

Ініціативу громади підтримав депутат Верховної Ради Аркадій Корнацький. 

 

– Ця концепція реформи об’єднання була розроблена кабінетом міністрів Азарова. І, напри великий жаль, в 2014році вона була один в один переписана, включаючи назву, Кабінетом Міністрів Яценюка. Називається «Концепція створення об’єднаних спроможних територіальних громад».

Необхідність цього закону виникла ще в період підготовки вступу України до Євросоюзу. Однак з прийняттям існуючої редакції виникає ряд проблем. Фінансова,про яку вже говорилося, та складність доступу жителям сіл до адміністративних послуг, оскільки існуватиме один центр на кілька населених пунктів. Ці фактори зупиняють процес об’єднання, говорить Аркадій Корнацький:

– На моє переконання, для того, щоб зрозуміти чи потрібне те «добровільне об’єднання» чи ні, спочатку необхідно зробити елементарні речі. Спочатку потрібно повернути сільрадам території, які були затверджені у 1984 році облрадами, і вони, де-юре, діють. І це визнається в українському законодавстві. Повернути повноваження сільських рад на цих територіях, у тому числі з розпорядження цими ресурсами. Не тільки землею, а й піском, глиною, камінням, водою та водними об’єктами. Всім, що відноситься до поняття «природні ресурси». Дати сільрадам повноваження і з реєстраційних дій. Чому, питається, я не можу зареєструвати договори оренди землі десь у бюрократичних структурах. Треба їхати у район, область. Чому цього не можна зробити у сільраді, поставити печатку. Проблема? Ні. Чому, наприклад, в сільській раді не можна надавати послуги з реєстрації підприємців. Чому я маю їхати реєструвати підприємство чи фізичну особу-підприємця за адресою в Чаусово в районному центрі. Хіба тут не можуть поставити печатку на статуті?

Якщо ці функції передати в повноваження сільських рад, переконаний Аркадій Корнацький, то питання спроможності сільських рад навіть не вики никало б. Зі свого боку, народний депутат на законодавчому рівні вже бореться за збереження прав селян. В Чаусово 2 теж збиратимуть підписи під зверненням за внесення змін до закону про добровільне об’єднання громад.

Loading…

12,930 total views, 3 views today

1 comment

  1. Pingback: Концепцию реформирования общин списали у Азарова — николаевский нардеп | БлиNKom

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.