Проти селян на Миколаївщині розпочато грандіозну земельну аферу (Первомайск Инфо)

Сара, Моніка, Зозулька…. Всіх своїх підопічних, а це півсотні корівок Оксана Басич Знає поіменно. Жінка більше 20 років працює дояркою в селі Полянка на Арбузинщині. В місцевому сільгосппідприємстві працює також майже вся її родина. Але над людьми нависла неочікувана загроза.
Басич Оксана, доярка:

– У нас в сім’ї шестеро душ. Батько тут працює. Мати вже на пенсії. Моя сестра також працює тут. 

В колективному сільськогосподарському підприємстві «Полянка» зайнятий майже кожен третій житель села. Постійно працюють 70 робітників. В сезон кількість людей ще більша. Люди обробляють свої поля – майже 1800 гектар, працюють біля техніки, вирощують худобу. В цьому році, розповідають, навіть за несприятливих умов, зібрали рекордний для себе врожай – 34 центнера з гектару.
Олена Грищенко, завтоком: 

– У нас такой вал хороший на ячмене, на пшенице. Все перечищено. Склады – видите наши склады – затарены. Остались только семенники. Чистим – готовим к посевной. 

В цьому році працівники завершили процедуру реорганізації державного підприємства «Миколаївське» в колективне господарство. Відбулося розпаювання землі та майна. Люди отримали сертифікати. Пайщиками «Полянки» стали більше 100 робітників. На кожного – близько 13 гектар землі. По 1 гектару отримали також працівники соціальної сфери – вчителі, медики, вихователі. Це ще півтори сотні душ.
Сергій Філіпішин, керівник КСП «Полянка»:

– Приступивши до роботи, я вам чесно скажу, взагалі нічого не було. Почали зі свого особистого ентузіазму. Зібрав усіх нових молодих головних спеціалістів і простих спеціалістів. Поставив задачу – або працюємо, або розбігаємося. Дав бог, усіма зусиллями в нас все вдалося.

Директором новоствореного підприємства обрали Сергія Філіпішина. Він ще в 2009 очолив на той час державне підприємство. Витяг його з боргової ями. Рік за роком почали закупляти нову техніку. Виросли виробничі показники, з’явилися постійні робочі місці, нормальна заробітна плата.

 

Тетяна Мандрикіна, обліковець тракторної бригади:

– Уявіть, п’ять років назад у нас врожайність була 10 центнер з гектара. А зараз 35 з гектара. В нас хороша врожайність, при тому, що осінь була погана, без дощів. Врожайність – 32 ячмінь і 35 – пшениця. 

Іван Корсун, бригадир тракторної бригади:

– Десять МТЗ 82. З них – п’ять нових купили. А ті, старіші, відійшли. Але стоять робочі. Комбайна нового купили.

Але над цим «комунальним раєм» нависла загроза повного знищення. З’явився столичний «ділок», який хоче відібрати людське майно, а по суті можливість існування для селян. Нещодавно в Києві адміністративний суд задовольнив позов двох жителів Полянки, які вимагали скасувати рішення фонду держмайна про створення колективного сільського господарства. По суті, вони вимагають анулювати процедуру розпаювання і повернути підприємство до державної власності. Столичний суд визнав їхні вимоги правомірними.

Як розповідають місцеві, їхні двоє земляків – маріонетки в руках досвідчених земельних аферистів. Ні один, ні другий не приходили на судові слухання – за них працює команда адвокатів.
Мандрикіна Тетяна, обліковець тракторної бригади:

– Вони тут нічого не зробили в колгоспі. Ні Бойчук, ні Сірий. Він два роки тут працював, а що зробив – поспав у лісосмузі. Поїхав – поспав, приїхав назад. А роботу за нього робила я. 

Біля господарства вже з’являлися невідомі люди, які заявляли селянам що вони тут працювати не будуть, а все майно перейде в інші руки. Робітники говорять – готується рейдерське захоплення, і хто за ним стоїть в Полянці не знають, але підозрюють, що ця людина наближена до фонду держмайна, і взагалі, не остання людина у владних колах. 
Сергій Філіпішин, керівник КСП «Полянка:

– Є людина в Києві, яка має види на ці всі землі, на оце все майно.

Палки в колеса ставилися ще на шляху створення колективного господарства. Нинішнього директора вмовляли відмовитися від ідеї. Мовляв, є хороший інвестор, який вам «допоможе». Але ж господарство самодостатнє і не потребує «підтримки». Довго чекали на наказ з міністерства.
Сергій Філіпішин, керівник КСП «Полянка»:

– Вже ми дійшли до відчайдушних кроків. 6 грудня 2013 року я, з допомогою наручників, прикував себе у кабінеті першого заступника міністра і тільки після того нам видали наказ.

А в 2014 році з’явився лист губернатора Мерікова, згідно якого, замість регіонального фонду держмайна справою «Полянки» зайнялося центральне відділення фонду у Києві. Тут довго не давали хід документам. Фонд держмайна навіть видав наказ, в якому вказувалося замість колективного господарства створити публічне акціонерне товариство Люди звернулися за допомогою до народного депутата Аркадія Корнацького. Зрештою перепони вдалося подолати. Селяни не відступили і все ж скористалися своїм правом обирати форму власності самостійно.
Раїса Іпатова, юрисконсульт КСП «Полянка»:

– Селяни не всі здатні оцінювати реальну вартість свого паю, коли він опосередкований через цінні папери. Отак, як ваучери скуповували у нас по 10 гривень, так може статися, і вже в багатьох випадках сталося і в публічних акціонерних товариствах. 

Сергій Філіпішин, керівник КСП «Полянка»:

– Фонд державного майна прийняв рішення про реалізацію нас у публічне акціонерне товариство. З цим трудовий колектив не погодився. 18 грудня2014 року ми запросили голову РДА на загальні збори та представників Арбузинської селищної ради. 

Олександр Палій, голова Арбузинської РДА:

– Відповідно до закону, саме трудовий колектив вирішує в якій формі буде проходити приватизація: чи то реорганізація в акціонерне товариство чи колективне сільськогосподарське підприємство. Це виключно їх компетенція. Цю перепону було подолано.

І от знову підкралося лихо. Судові тяжби практично гарантують знищення господарства. Поки триватиме тяганина майно буде арештовано і ним ніхто не зможе користуватися. «Полянка» може занепасти, а разом з нею втратять майно та можливість жити сотні людей. І це вже практично сталося, виходячи з рішення суду, яке люди називають «купленим».
Раїса Іпатова, юрисконсульт КСП «Полянка»:

– Ми вважаємо що це явно замовне рішення. Тим фактам, які ми наводимо, щодо того, що ці особи втратили своє право на майно, суд цим фактам не надає жодної оцінки.

Олександр Палій, голова Арбузинської РДА:

– Я прочитав рішення суду першої інстанції. Складається враження, що рішення або було прийняте на замовлення, або під чиїмось тиском.

Примітно, що є наказ про приватизацію у 2015 році КСП «Полянка». Але воно й так належить селянам. Очевидно, «наверху» щось знають більше… 28 липня відбудеться апеляція по першому рішенню. У селян всі надії на справедливість хоча б цього суду. Робітники боротимуться за право на існування. Говорять, розпач змусить їх перекривати дороги і залізничне сполучення. На вагах нині – чиясь жага до наживи або життя цілого села.

Loading…

18,729 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.