Первомайчани скаржаться на колір і запах води з-під крана

Жителі міста Первомайськ Миколаївської області скаржаться на колір і запах води з-під крана. У «Первомайскводоканал» пояснюють це цвітінням річок через спеку і запевняють, що вода придатна  до вжявання і відповідає нормам.

Повідомляє прес-служба КП «Первомайскводоканал»

Підвищений температурний режим сприяє погіршенню ситуації на водоймах міста, збільшення інтенсивності «цвітіння» води є тому підтвердженням. У прісних водоймах літом «цвітіння» води частіше всього спричиняється синьо-зеленими водоростями. Синьо-зелені водорості дуже люблять тепло. У сильну спеку вони розмножуються особливо швидко. Літо стає тривалішим, а це створює дуже сприятливі умови для життя синьо-зеленим водоростям. Вплинути на погоду людина не в змозі.

Причина цвітіння — зниження швидкості течії, підвищення температури води, підвищення вмісту біогенних забруднюючих речовин, збільшення показників хімічного та біологічного споживання кисню. Крім того, екологічний стан річок тісно повʼязаний із господарською діяльністю людини. Так, негативно впливає недотримання режиму в прибережних захисних смугах, замулення, занесення, забруднення, зарегулювання стоку. В результаті суттєво знижується здатність річок до самоочищення.

Вода на виході з очисних споруд водопроводу відповідає нормативам якості, крім одного показника — кольоровості.

КП «Первомайськводоканал» прикладає максимум зусиль, щодо забезпеченя мешканців міста водою належної якості. Просимо з розумінням віднестись до склавшоїся ситуації та приносимо наші вибачення за тимчасове погіршення якості води, а саме кольоровість води.

3,806 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code