Про «великі справи» Малого Петі

«Хто з бандитом поведеться – той з ним і сяде». 

                                                    (Чукотсько-тібетська народна мудрість) 

        Перш за все пораджу шановним читачам не робити скороспішних висновків з огляду на одіозність зазначеної в заголовку персони. Що це за тема, мовляв, у часи «Великого крадівництва» й тотального грабежу всього українського народу ?! ….

       Не гарячкуйте. Як мовиться у відомому російському прислів‘ї, «Мал золотник, да вонюч», – з Петі тут все тільки починається. Далі буде про багатьох пов’язаних з ним громадян, відомих у Первомайську, в тому числі про доблесних працівників поліції та інших правопохоронних органів, про чиновників, депутатів, та про їхні спільні нехороші справи.

       А там глядиш і київські «кінці» проріжуться.

       Започаткувати цю публікацію мене спонукала одна неперсічна подія – блискавична реєстрація поліцією кримінального провадження з нагоди проведення 25 жовтня 2020 року в Чаусово-2 чергових виборів депутатів сільради та Чаусянського сільського голови. Хоча ці вибори не організовувалися  Центральною виборчою комісією, вони, тим не менш, були стовідсотково законні. На відміну від усіх інших, неконституційних, так званих перших місцевих виборів, проведених у той самий день по всій країні.

       Так от вибори наші були законними, а кримінальну справу по них завели, причому «в результаті моніторингу преси».

       Тобто, прочитали новину на якомусь сайті – і відкрили провадження. Отака сила друкованого слова !

       Дай думаю проведу такий собі тест – буду публікувати статті про злочини і споглядати, чи зареєструють «справу». Не спрацює «сила преси» – до суду завжди встигну скаргу подати.

       Тільки одразу попереджаю поліцію: не ваша підслідність. Як уже вказано вище, тут «ваші» з числа подільників Малого Петі будуть названі, а це вже підслідність ДБР.

Почнемо здалеку, і оскільки тексту чимало, сьогодні публікую лише першу частину.

 Близько трьох років тому мій давній знайомий, мешканець міста Первомайська Миколаївської області Батурський Володимир Іванович повідомив мені, що  мешканець міста Первомайська Бойко Володимир Борисович пропонує мені купити у нього будівлю веслувальної станції, розташованої у Первомайську на березі у місці злиття річок Синюха й  Південний Буг.

Ця пропозиція мене зацікавила, оскільки я багато років поспіль опікуюся підтримкою веслувального спорту в Первомайську і хотів би значно поліпшити існуючу тренувальну базу, наразі недостатню для охоплення веслувальним спортом усіх бажаючих місцевих дітей і підлітків.

Я погодився обговорити пропозицію Бойка, Батурський по телефону домовився з ним про зустріч і ми з Батурським зустрілися з Бойком на його веслувальній станції.

Бойко підтвердив пропозицію щодо наміру продати мені веслувальну станцію і сказав, що крім самої будівлі водної станції йому також належить земельна ділянка під нею площею понад 0,20 га, та розташований на ній спортивний майданчик.

Ми все оглянули і встановили, що і будівля водної станції, яка конструктивно є двоповерховою збірно-розбірною спорудою на металевому каркасі, і спортивний майданчик біля неї, перебувають у аварійному і вкрай занедбаному, непридатному для використання за цільовим призначенням стані, територія довкола будівлі перетворена на звалище, а сама будівля – на тваринницьке приміщення для утримання курей та індиків.

Після огляду об‘єкту Бойко на моє прохання показав нам наявні у нього «документи на нерухомість». Виявилося, що із документів на будівлю у нього є лише якісь дуже давні й потріпані папірці з БТІ та з нотаріальної контори, а земельна ділянка на початку 90-х років була  надана йому на праві постійного користування.

Як фаховий юрист, я пояснив Бойку, що на підставі цих документів вчинити купівлю-продаж споруд і земельної ділянки неможливо, оскільки право постійного користування земельною ділянкою не підлягає продажу і земельна ділянка спочатку має бути викуплена із комунальної власності у його приватну власність;

по-друге, земельна ділянка не має кадастрового номеру, без чого її купівля-продаж теж неможлива;

по-третє, документи на право власності на будівлю також потребують належного оформлення і оновлення, а право власності – державної реєстрації.

У зв‘язку з цим я також пояснив Бойку, що для реєстрації права власності на будівлю спочатку потрібно звертатися до суду, потім до державного реєстратора, що процедура отримання у міській раді дозволів на   виготовлення земельно-проектної документації, її виготовлення, затвердження, отримання дозволу на викуп землі та власне сам викуп є надзвичайно забюрократизованими, тривалими і дороговартісними, потребують роботи протягом тривалого часу  багатьох фахівців, зокрема юристів, що дуже недешево, і що ціна викупу землі також може бути чималою.

Те ж саме підтвердив Бойку і Батурський В.І., який добре розуміється на цих питаннях, на що Бойко сказав, що коштів у нього на все це оформлення документів, на оплату послуг юристів і на викуп землі нема, тому затрати мають робитися мною, як покупцем, в рахунок вартості об‘єкту.

Після цього я запитав Бойка, за яку суму він хоче продати об‘єкт, на що він сказав, що за сто тисяч доларів. Я на це відповів, що ціна занадто висока, об‘єкт того не вартий, знаходиться в аварійному стані, його треба практично зносити й будувати заново, що до того ж нема жодних інженерних комунікацій, плюс ще невідомо, якими будуть затрати на оформлення документів та викуп землі. Я сказав, що ціна пропозиції завищена Бойком щонайменше удвічі, що за все про все, з викупом земельної ділянки включно, я готовий заплатити 50 тисяч доларів.

Відверто кажучи, при цьому я прогнозував, що витрати на викуп землі обійдуться десь у межах 10 тис. дол., а Бойко зможе отримати 40 тис. дол. «чистими»» – що з огляду на стан об‘єкту буде більш ніж достойною ціною. Крім того було зрозуміло, що також треба буде оплачувати послуги нотаріуса, роботу юристів, посередницьку винагороду тощо, відтак ще «набіжить» солідна сума.

Бойко під час тієї нашої зустрічі одразу на мої умови не погодився, сказав що подумає, а якщо надумає, то дасть знати. Ми домовилися тримати зв‘язок через Батурського, який буде виконувати роль посередника і водночас представника Бойка у різних установах у разі, якщо ми домовимося про викуп об‘єкту.

Через деякий час Батурський повідомив мені, що Бойко погодився на угоду на моїх умовах і надав йому, Батурському,  документи та повноваження для їх оформлення, зокрема для отримання дозволів у Первомайській міськраді на виготовлення земельно-проектної документації та на викуп землі.

Після цього через певний час я з Батурським знову зустрілися з Бойком В.Б., який підтвердив свою згоду на продаж об’єкту на моїх умовах, а я повідомив йому, що згоден фінансувати всі роботи з виготовлення документації, викупу землі та оформлення його прав власності на будівлю та земельну ділянку на умовах завдатку.

Я також поставив Бойка до відома, що розрахунки по договору купівлі-продажу будуть здійснюватися виключно по безготівковому рахунку і в повному об’ємі, у зв’язку з чим він має відкрити відповідний банківський  рахунок. Бойко спочатку заперечував, хотів отримати готівку, але ми з Батурським все-таки переконали його у правильності законного шляху і перевагах отримання легального доходу.

Бойко тоді також звернувся до мене з проханням відремонтувати дах будівлі «веслувальної станції», а насправді курятника, який протікав як решето – задля запобігання подальшій руйнації будівлі – на що я погодився і згодом зробив за власні кошти силами найманих будівельників ремонт даху площею близько 120 кв.м.

В якості додаткового “бонусу” до угоди Бойко ще попросив забазпечити його фуражним зерном для годування курей та індиків, яких він утримує на веслувальній станції, що я в наступному й робив кілька разів, видавши загалом понад тону зерновідходів.

Розуміючи, що робота з оформлення документів чимала, я на допомогу Батурському долучив адвокатів та інших юристів, обумовивши їхню грошову винагороду.

Як і прогнозувалося, через забюрократизованість і корумпованість Первомайської міської ради, в особливості постійної комісії із земельних питань, процес отримання дозволів зайняв трималий час, загалом близько двох років. Причина була тривіальною – я не даю хабарів. Весь цей час у міській раді Бойка представляв Батурський, я неодноразово чув від нього та всіх інших долучених до роботи фахівців, що все впирається у голову «земельної комісії», депутата міськради Тимура Глушка, який без хабара не вирішує жодного питання. Паралельно роботою із приведення документів на об‘єкт у належний стан займалися мої помічники, зокрема юрист Палій Олександр та адвокати, зокрема Філатов Іван.

Коли завдяки понад дворічній роботі Батурського В.І., адвокатів, юристів та моїх помічників всі потрібні дозволи були отримано, проектна документація виготовлена, судові процедури здійснені, право власності Бойка на нерухомість внесена до державного реєстру, від Бойка раптом стали поступати непередбачені нашими домовленостями вимоги. Він зажадав негайно надати йому попередню оплату в розмірі 15 тис. дол. США готівкою, та оголосив про те, що він загалом має отримати на руки 50 тис. дол. США.

Причина такої зміни поведінки Бойка згодом з’ясувалася і виявилася дуже несподіваною – його онука Катерина вийшла заміж за сина неодноразово судимого мешканця міста Первомайська Петра Порфировича Малого на кримінальне призвісько “Петя Малий» – місцевого так званого кримінального авторитета, якого ще називають “положенцем” від миколаївського “кримінального авторитета” Мультика.

Породичавшись з В.Б. Бойком, П. Малий як безпосередньо, так і через невістку, отримав вплив на нього і змовився з Бойком “розвести” та “кинути” мене.

Напевне, Малий при цьому також керувався мотивами помсти мені за те, що свого часу за моєю заявою він був засуджений до позбавлення волі – у мене з ним давня історія “знайомства”. У 2004 році П. Малий, здійснюючи активну бандитську діяльність, намагаючись залякати мене, у складі організованої злочинної групи здійснив на мене напад, внаслідок чого за моєю заявою був арештований і засуджений до чотирьох чи п’яти років позбавлення волі. З тих пір, як мені відомо з різних джерел, зачаїв на мене злість і плани помститися. Після відбування покарання Малий не припинив протиправну діяльність, продовжує вести її, в тому числі під прикриттям підприємницької діяльності, зокрема аптечного  бізнесу, який створив на доходи від кримінальної діяльності.

Знаючи про мою угоду з його новоявленим родичем, П. Малий разом із В.Бойком, залучивши також сина і невістку, дочекалися завершення задіяними мною фахівцями всієї роботи із оформлення документів на нерухомість, і коли все вже було готово для вчинення нотаріальних дій, вирішили шляхом шахрайства заволодіти моїми коштами.

Саме тому Бойко, всупереч нашій угоді, замість того щоб спрямувати кошти мого завдатку (в сумі близько 15 тис. дол. США) на викуп земельної  ділянки із комунальної власності у його приватну власність, а вже потім отримати на свій банківський рахунок решту суми угоди, став вимагати виплатити йому наперед, ще до викупу землі з комунальної власності, 15 тис. дол. США готівкою.

    Далі буде.

А. Корнацький

21,304 total views, 43 views today

1 comment

 1. Лоцман бассейна Ю. Буга и Синюхи

  Внешне похоже на подовження кримінального серіалу “Агрікол Аркадіо против дон Педро Малайо”.

  А вообще – то, пане Аркадий Алексеевич, вас обременяют претензиями на гонорары не те юристы.
  Даже обычный, а не ваши супер-правоведы, та даже и Вы, без их помощи, могли бы справиться с проблемой дооформления от имени Продавца той (еще советских времен) “бильярдно-картежной богодельни”, именуемой “Лодочная станция”.
  И времени на то должно было быть израсходовано максимум 3 месяца, а не более 2-х лет.

  Правда есть одна проблема: а не есть ли тот объект с землей под его строениями не легитимными. С точки зрения принадлежности береговой полосы земли реки Южный Буг к охранной зоне больших и малых рек.
  Даже если та лодочная станция оформлена была как “МАФ”.
  И вообще, конечно, идея восстановить материальную базу для восстановления и развития гребного года спорта очень даже правильная.
  Поэтому проблема охранной зоны вполне кажется разрешимой
  Цель данной покупки очень даже благородная.
  Желаем удачи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code