«Зворушений до сліз» — журналіст-розслідувач Володимир Бойко про нахабність рейдерів на Миколаївщині

Зворушений до сліз: Управління внутрішнього контролю Державного бюро розслідувань перевіряє скаргу рейдерів з Миколаївської області на те, що в Миколаєві співробітники Територіального управління ДБР не дали їм змоги захопити у вересні 2020 року чужі землі й зібрати чужий врожай.

Про це Володимир Бойко пише на своїй сторінці у Фейсбук

Таке, воістину, може трапитись лише в Україні – рейдерів, які скаржаться на слідчих ДБР, вже два роки судять за підробку державних актів на землю й спробу захопити 1500га землі в Первомайському районі Миколаївської області. На лаві підсудних – колишній начальник управління прокуратури Миколаївської області (згодом – заступник прокурора Хмельницької області) Юрій Марченко, його батько – генерал-майор міліції у відставці Микола Марченко, довірена адвокатеса Оксана Валешинська, колишній голова Первомайської райдержадміністрації Борис Демченко, його перший заступник Сергій Бондаренко та екс-начальник відділу Держкомзему в Первомайському районі Миколаївської області Валерій Шарандак. Високі достойники в 2012 році виготовили фальшиві державні акти на 1500га землі колишнього колгоспу «Шлях Леніна» в Первомайському районі Миколаївської області, яка була розпайована та передана в приватну власність селянам ще в 1997 році. За вказівкою голови РДА державні акти були виписані на ім’я неіснуючих або померлих людей та співробітників бюджетних установ м.Первомайськ, після чого фіктивні «власники», так би мовити, передали цю землю в оренду ТОВ «Партнер-Агро», яке було рейдерами спеціально зареєстровано під цю оборудку.

У червні 2013 року рейдери привезли з Києва озброєних «тітушек» і спробували захопити чужу землю, але отримали відсіч. Але невдовзі в Україні помінялась влада, двоє з нападників вже встигли відсидіти по 4 роки на «зоні», а зараз судять і організаторів. Одначе у вересні 2020 року рейдери, перебуваючи в статусі обвинувачених, спробували вчинити повторний напад на ці ж самі землі. Тільки цього разу вони привезли не «тітушек», а співробітників поліції, які найняли комбайни й намагались зібрати врожай. Така зухвалість пояснювалась тим, що обвинувачені Марченки протоптали стежку до серця всесильного міністра Авакова, а безпосереднім учасником банди є начальник Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Євгеній Олександрович Жуков. Більш того, рейдери видали дружині Жукова довіреність представляти їхні інтереси та регулярно виплачували їй гроші.

За фактом участі співробітників поліції в рейдерському нападі Територіальне управління ДБР, розташоване в Миколаєві, розпочало досудове розслідування. І тепер обвинувачені поскаржились в Управління внутрішнього контролю ДБР – просять, щоби поліцейських, які збирали чужий врожай, не притягували до відповідальності.

З такої нагоди інформую Управління внутрішнього контролю ДБР, що я горю бажанням дати свідчення. Річ у тім, що кримінальне провадження відносно рейдерів, які скаржаться на слідчих з Миколаєва, було свого часу зареєстроване в Генеральній прокуратурі України за моєю заявою – це саме я відправив їх на лаву підсудних. І тому я можу багато чого розповісти – і про те, як батько та син Марченки найняли поліцейських збирати чужий врожай, і скільки вони заплатили дружині Жукова, і скільки вони занесли керівнику Миколаївської обласної прокуратури Фальченку, і про особливі відносини між рейдерами та колишнім начальником Першого управління досудових розслідувань ДБР Олегом Корецьким та слідчим ДБР Максимом Козловим. Тож викликайте мене й опитуйте.

6,883 total views, 3 views today

1 comment

 1. Йопирисити

  Чисто, суто, сутьдова справа. Цивільний чи адмінспір.
  Щодо виготовлення фальшивих ( підробних) держактів на землю, то є неправильне, мабуть таки, формулювання журлістом статусу тих документів.
  Якщо мова йде про їх (актів) недійсність, то знову на те є також суд.
  Тому:
  За такі нариси-написи чи не доведеться журналісту йти до суду в якості відповідача щодо “фальшивих” (підрпоблених) земельних актів та відшкодовувати моральну шкоду.
  І ще одне незрозуміле питання, пане жупналіст: якщо пише про лавку для підсудних, то хоча б зазначив би за якою статтею вони там сидять.
  Якщо вони біля тієї лавки знаходяться не за підроблення завідомо фальшивих документів, то таки доведеться пану журналісту відшкодовувати підсудним моральну шкоду за приниження чест, гідності та ділової репутації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code