100-річний ювілей зустріла жителька с. Кам’яна Балка Афанасія Павлова (Первомайск Инфо)

5 квітня, у Вербну неділю, свою соту весну зустріла жителька села Кам’яна Балка Афанасія Семенівна Павлова. Оселя ювілярки розташована далеко від основного масиву хаток, на мальовничому березі Південного Бугу. Однак цього дня, гостинний будинок Афанасії Семенівни ледь вміщав усіх присутніх. З молоду, розповідають родичі іменинниці, в цих стінах часто збиралися гості.

  • Бабуся дуже була товариська – розповідає дочка. – ЇЇ ровесники з нею спілкувалися, до неї приходили. Правда, вже нікого немає. А завжди приходили, збиралися, співали. Не дивлячись на те, що бабуся далеко від села живе.

74 річна дочка Зоя, а за паспортом Ізаіда вже 15 років доглядає матір. Лише нещодавно, розповідають родичі, Афанасія Семенівна погано чує та потребує сторонньої допомоги. А ще не так давно всі дивувалися розповідям іменинниці, говорить зять ювілярки Віктор Князєв:

  • Вона любить розказувати за своє життя. Скільки вона пережила. Ми приїжджаємо, а вона завжди розказує. Ми дивувались яка в неї пам’ять. Розказувала багато як тяжко жилось тут людям в голодні роки. Але вижила, працювала на фермі, доїла корів.

На очах ювілярки забриніла сльоза, коли у дворі знову, які багато років тому, залунали українські пісні. Так вітав іменинницю місцевий вокальний колектив.
З численними подарунками та привітаннями від імені народного депутата Аркадія Корнацького приїхали представники Агрофірми Корнацьких в особі Сергія Костенко

  • Від «Агрофірми Корнацьких» і від Аркадія Олексійовича Корнацького, від сім’ї його поздоровляємо Вас з цією датою, сторіччям. Щастя, здоров’я Вам. Щоб ми ще не один рік до Вас приїжджали і поздоровляли Вас! – звернувся до іменинниці Сергій Костенко.

З офіційними привітаннями від обласної та районної адміністрацій прибув заступник голови Первомайської райдержадміністрації, депутати та сільський голова Андрій Кульчицький:

  • Таке вперше в історії нашого села Кам’яна Балка. Бабуся молодець, дожила до такого ювілею. Пройшла і війну і голод, зуміла все таки вистояти.

Вигартувана роками стійкість дала свої плоди – сторічний ювілей Афанасія Павлівна зустріла в оточенні дітей, 10 внуків, 15 правнуків та 2 праправнучок. 
Ніхто достеменно не знає секрету довголіття іменинниці. Однак близькі переконані – це важка праця, екологічно чисті домашні продукти та чисте, цілюще повітря на берегах Південного Бугу.

5,003 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.